LAJMI I FUNDIT:

“Do ta bëjmë më të mirën” – Messi pranon ofertë të jashtëzakonshme nga bashkëkombësi që i luan në Ligën Premier

“Do ta bëjmë më të mirën” – Messi pranon ofertë të jashtëzakonshme nga bashkëkombësi që i luan në Ligën Premier

Lionel Messi ka pranuar një ofertë të jashtëzakonshme nga bashkëlojtari ni tij te Argjentina dhe ylli i Aston Villas, Emiliano Martinez.

Reklama

Portieri 30-vjeçar dhe shtatë herë fituesi i Topit të Artë fituan Kupën e Botës së bashku me Argjentinën në Katar në fund të vitit të kaluar.

Messi ishte golashënuesi më i mirë i ekipit në Katar, teksa udhëhoqi vendin e tij drejt trofeut për herë të tretë.

Zbulohet plani i Barcelonës për ta rikthyer Messin në Camp Nou
Lexo po ashtu Zbulohet plani i Barcelonës për ta rikthyer Messin në Camp Nou

Dhe Martinez luajti një rol kyç në triumf pasi ai ishte heroi në gjuajtjet e penalltive dhe mori Dorezën e Artë për portierin më të mirë.

Tani Messi po peshon opsionet e tij ndërsa përgatitet të bëjë atë që mund të jetë lëvizja e fundit e karrierës së tij me klube.

Legjenda e Barcelonës është lidhur me një rikthim te gjiganti katalanas, megjithëse është e paqartë nëse ata do të jenë në gjendje të përballojnë pagën e tij.

Lojtari i parë që pritet të sakrifikohet nga Barcelona për rikthimin e Messit
Lexo po ashtu Lojtari i parë që pritet të sakrifikohet nga Barcelona për rikthimin e Messit

Messi gjithashtu thuhet se ka marrë një ofertë fitimprurëse prej 400 milionë eurosh në vit nga skuadra e Arabisë Saudite, Al Hilal.

Por, Martinez ka ofruar uljen e pagës së tij në mënyrë që të sjellë bashkatdhetarin e tij në Midlands.

Ai tha për ESPN: “Nëse ata po shkojnë për Messin, unë do ta sillja këtu në Villa.  Hej, njeri, ne do të pimë, ne hamë asados ​​(mish të pjekur) çdo javë. Do të uli rrogën time, do të bëjmë më të mirën”.

Messi pritet të mos rikthehet i vetëm në Camp Nou - ylli i madh mund të jetë me të
Lexo po ashtu Messi pritet të mos rikthehet i vetëm në Camp Nou - ylli i madh mund të jetë me të

Villa janë afër të kualifikohen në Ligën e Konferencës sezonin e ardhshëm pasi janë në vendin e shtatë në tabelën e Ligës Premier.

Por, një lëvizje për Messin mbetet një ëndërr disi fantastike pasi argjentinasi i afrohet fazave të fundit të karrierës së tij. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Inter Miami dëshiron të ndërtojë ekipin rreth Messit, synon t’i transferojë pesë yje që kanë luajtur me të

Inter Miami dëshiron të ndërtojë ekipin rreth Messit, synon t’i transferojë pesë yje që kanë luajtur me të

Ligat tjera
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Neymar i gatshëm të ulë pagën për t’iu bashkuar Barcelonës

Neymar i gatshëm të ulë pagën për t’iu bashkuar Barcelonës

La Liga
Albin Kurti: Majlinda është simbol i suksesit të Kosovës - kampione në tatami, kampione në jetë dhe kampione përjetë

Albin Kurti: Majlinda është simbol i suksesit të Kosovës - kampione në tatami, kampione në jetë dhe kampione përjetë

Xhudo
Kalo në kategori