LAJMI I FUNDIT:

Suso shpreson të qëndrojë te Sevilla: Nuk mund të ndërtoja asgjë te Milani

Suso shpreson të qëndrojë te Sevilla: Nuk mund të ndërtoja asgjë te Milani
Suso (Foto Fran Santiago/Getty Images/Guliver)

Suso shpreson të mbyll transferimin e tij te Sevilla, pasi aktualisht është në huazim nga Milani deri në fund të këtij sezoni.

Anësori spanjoll nuk e dëshiron rikthimin te Rossonerët shkaku që sipas tij në San Siro nuk mun dt ndërtojë asgjë.

Lojtari bëri të ditur se gjatë kohës sa ishte atje, ka pasur tre presidentë të klubit, disa trajnerë dhe një numër të madh të lojtarëve që kanë shkuar e më pas janë larguar.

“Shpresoj të luajë me Sevillën në Ligën e Kampionëve dhe të fitojë diçka. Unë mund të qëndrojë këtu dhe shpresoj që një gjë e tillë të ndodh”, ka thënë ai.

Të gjitha lajmet nga Suso
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Suso

“Në kohën time te Milani, kisha tre presidentë, disa trajnerë dhe një numër të madh të bashkëlojtarëve. Nuk mund të ndërtosh asgjë ku gjithçka ndryshon në çdo vit”, ka shtuar më tej Suso.

Sevilla e ka opsion për ta blerë kartonin e lojtarit, derisa Milani kërkon 30 milionë euro nga shitja e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi Ligën e Kampionëve, por tani duket i panjohur

Fitoi Ligën e Kampionëve, por tani duket i panjohur

Ndërkombëtare
Arsenali ka përpiluar listën e ngushtë me katër lojtarë për të zëvendësuar Gabriel Jesusin

Arsenali ka përpiluar listën e ngushtë me katër lojtarë për të zëvendësuar Gabriel Jesusin

Premier League
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Ndërkombëtare
Barcelona do të shtojë tre mbrojtës në verë për të kompensuar humbjen e dy yjeve

Barcelona do të shtojë tre mbrojtës në verë për të kompensuar humbjen e dy yjeve

La Liga
Interi i frikshëm shumë afër titullit të Serie A, mediat italiane i bëjnë jehonë Nerazzurrëve

Interi i frikshëm shumë afër titullit të Serie A, mediat italiane i bëjnë jehonë Nerazzurrëve

Serie A
Kalo në kategori