LAJMI I FUNDIT:

Superliga e Femrave në basketboll paralajmërohet të jetë interesante

Superliga e Femrave në basketboll paralajmërohet të jetë interesante
(Foto: basketbolli.com)

Superliga e Femrave në basketboll pritet të jetë mjaft interesante. Në elitën e femrave po ekziston një rivalitet i madh dhe kjo pritet të vazhdojë edhe në këtë edicion.

Reklama

Penza, Prishtina dhe Bashkimi kanë luftuar për trofe në vitet e fundit dhe ky rivalitet është rritur edhe më shumë me pjesëmarrjen e tyre në Ligën Unike, ku Prishtina e fitoi për herë të parë, ndërsa Superkupën Mbarëkombëtare e kishte fituar Penza.

Skuadra pejane është kampione e Kosovës, ku mundi në finale Prishtinën, ndërsa vashat pejane kishin fituar edhe Superkupën. Ndërkohë, Kupën e kishte fituar Bashkimi i Prizrenit.

Kjo pritet të bëjë edhe më interesante edicionin e ri, gjithashtu duke marrë parasysh transferimet e skuadrave që kanë bërë, për të dëshmuar se hynë fuqishëm në synimet që kanë.

Në elitë garojnë edhe Vëllaznimi e Trepça, skuadra me traditë në basketbollin e Kosovës, ndërsa nga Liga e Parë është inkuadruar United Basketball nga Gjilani.

Xhiroja e parë do të zhvillohet më 15/16 tetor, ku qysh në xhiron e parë do të kemi derbin e parë mes Bashkimit dhe Penzës.

Në trend Sport

Më shumë
‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

Premier League
“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

Premier League
Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Ndërkombëtare
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kalo në kategori