Jackass rikthehen me filmin e ri Jackass Forever pas dy dekadave me marifete më gazmore dhe më të rrezikshme qe po e cilësojnë si filmi më i mirë i tyre.

Premiera e kësaj super-komedie arrin në Cineplexx me 24 shkurt me eventin Comedy Night ku do të mbahet në të dy kinematë, në Prishtinë dhe Prizren.

Të pranishmit e kësaj nate do të kenë mundësinë të futen në lojën shpërblyes e mundësuar nga Intersport për të fituar atlete Nike Revolution 6 ku do te dhurohen 4 atlete për meshkuj dhe femra.

Pjesa e katërt e serisë Jackass fillon pikërisht aty ku protagonisti Johnny Knoxville dhe banda – duke përfshirë Steve-O dhe Wee Man – u larguan me shakatë dhe marifetet e tyre të rrezikshme. Në këtë film gjithashtu merr pjesë këngëtari Machine Gun Kelly ku merr pjesë në njërin nga rrengjet.

Edhe pas një pauze njëzet vjeçare, filmi ende kap të njëjtën çmenduri argëtuese që i dha popullaritetin serialit Jackass. Kasti nuk i përsërit marifetet e kaluara, përkundrazi i rikrijon dhe i interpreton ato në mënyra të reja, më të egra. Jackass Forever aktualisht ka një vlerësim prej 85% prej kritikëve të filmit në Rotten Tomatoes dhe 92% nga audienca.

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 15:00.