Sytë e tifozëve janë tek sulmuesit e skuadrave të tyre, pasi ata i shënojnë golat dhe i sjellin fitoret.

Por shpesh shumë pre tyre nuk arrijnë t’i përmbushin pritshmëritë duke dështuar.

The Sun ka zgjeshur një listë me disa super yje që luanin në rolin e sulmuesit por kur erdhën në Ligën Premier, ata nuk treguan reputacionin që kishin.

Aty janë 11 sulmues e shumë prej tyre kanë qenë pjesë e La Ligës.

Më poshtë e gjen renditjen prej më të mirëve, por që në Angli dolën të jenë dëshitm.

Diego Forlan

Fernando Morientes

Hernan Crespo

Andriy Shevchenko

Robinho

Radamel Falcao

Reklama

Roberto Soldado

Pato

Gonzalo Higuain

Alvaro Morata

Sergei Rebrov

/Telegrafi/