Zvicra ka mposhtur sërish Serbinë me rezultat 3-2 për të treguar forcën dhe për të kaluar në 1/8 e finales në Kampionatin Botëror.

Reklama

Si rrjedhojë, Përfaqësuesja e Zvicrës del nga grupi me gjashtë pikë nga pozita e dytë.

Performanca e mirë në fushën e gjelbër nga lojatër shqiptarë: Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, ka ekzaltuar mbarë popullin shqiptar.

Të emocionuar ishin shumë prej figurave publike, kryeisisht emra të njohur të estradës, të cilën nuk hezituan që t’i ndajnë me ndjekësit në rrjetet sociale emocionet e tyre.

Në vazhdimn ju sjellim disa prej personazheve VIP që shprehën mbështetje për lojtarët nga Kosova në këtë ndeshje. /Telegrafi/

Reklama

Foto: Leonora Jakupi/InstaStory

Foto: Getinjo/InstaStory

Foto: Capital T/InstaStory

Foto: Beatrix Ramosaj/InstaStory

Reklama

Foto: Majk/InstaStory

Foto: Tayna/InstaStory

Foto: Kida/InstaStory

Foto: Lumi B/InstaStory

Foto: Yll Limani/InstaStory