LAJMI I FUNDIT:

Steven Gerrard i dërgon mesazh urimi për ditëlindje djalit të shefit të kartelit irlandez të drogës, i cili thuhet se është në lidhje me vajzën e tij

Steven Gerrard i dërgon mesazh urimi për ditëlindje djalit të shefit të kartelit irlandez të drogës, i cili thuhet se është në lidhje me vajzën e tij

Steven Gerrard i dërgoi një mesazh për ditëlindje djalit të një bosit të kartelit irlandez të drogës, i cili dyshohet se është në lidhje me vajzën e tij, Lilly-Ella.

Ish-ylli i Liverpoolit dhe menaxheri aktual i klubit të Ligës Pro Saudite Al-Ettifaq kontaktoi me Lee Byrne në një postim në Instagram të martën për t’i uruar atij ditëlindjen e 24-të.

Lee është djali i Liam Byrne – kreut të operacioneve të një karteli droge në Britani dhe Irlandë – me të cilin Steven është parë më herët duke festuar, shkruan DailyMail.

Duke ndarë një foto të Lee me Lilly-Ella në InstaStory, Steven shkroi: ‘Gëzuar ditëlindjen shoku, kalo një ditë prej shefi’.

Lilly-Ella gjithashtu ndau një foto të çiftit së bashku, duke shkruar: ‘Gëzuar ditëlindjen Lee, shpresoj që ditëlindja jote të jetë po aq e veçantë sa ti. 1-shi im’.

Steven u pa më parë në një festë me gangsterin irlandez Liam në pamjet e telefonit celular duke folur me një fans në një video-telefonatë.

Në video Liam i ofrohet të organizojë një darkë mes tyre dhe Gerrardit, ndërsa mesfushori legjendar thotë se do ta çojë në një ndeshje me Reds.

Videoja u shfaq në të njëjtën ditë që lidhja e supozuar e Lilly-Ella me Lee u bë publike.

Lee nuk ka asnjë përfshirje në botën e krimit dhe më parë ishte në lidhje me influencuesen Daisey O’Donnell, përpara se të ndaheshin vitin e kaluar.

Liam është një objektiv kryesor i policisë irlandeze që heton aktivitetet e supozuara të kartelit ‘Kinahan’ dhe një bande të quajtur në Gjykatën e Lartë si Grupi i Krimit të Organizuar Byrne, në krye të së cilës është ai.

Të gjitha lajmet nga Steven Gerrard
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Steven Gerrard

Steven Gerrard nuk ka asnjë përfshirje në krim dhe nuk ka asnjë sugjerim se ai ka njohuri për aktivitete kriminale.

Liam dyshohet se u bë krahu i djathtë i Daniel Kinahan në Britani pasi kunati i tij Thomas ‘Bomber’ Kavanagh u burgos në vitin 2019.

Ai u largua nga Irlanda pasi Byroja e Aseteve Kriminale Garda sekuestroi pasurinë e tij në vlerë prej miliona paund në 2019.

CAB ka sekuestruar gjithashtu dhjetëra automjete me fuqi të lartë, bizhuteri, llogari bankare dhe shtëpinë e Byrnes Raleigh Square në Crumlin, e cila me sa duket ishte e pajisur me një dhomë paniku dhe xhakuzi.

Vëllai i Liamit, David Byrne, u qëllua për vdekje në hotelin Regency të Dublinit në shkurt 2016 – një vrasje brutale që përshkallëzoi të ashtuquajturën grindje të Kinahan-Hutch.

Si pjesë e hetimeve të tyre, hetuesit e CAB pretenduan se Liam ishte në ‘nivelin shumë të lartë’ të krimit të organizuar në Irlandë.

Në qershor u raportua se Liam u arrestua në një restorant në Spanjë.

Ai kishte fluturuar në aeroportin e Palmës nga Dubai më 26 maj dhe u mbajt me një urdhër ekstradimi në Mbretërinë e Bashkuar. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Vesa Vllasaliu vihet në siklet gjatë podcastit, moderatori heq bluzën dhe i shfaqet me fanellë të Mërgim Berishës

Vesa Vllasaliu vihet në siklet gjatë podcastit, moderatori heq bluzën dhe i shfaqet me fanellë të Mërgim Berishës

Magazina
Burri që gjuajti me telefon Bebe Rexhën gjatë koncertit të saj, mund t'i shpëtojë burgut pasi bëri 40 ditë shërbim në komunitet

Burri që gjuajti me telefon Bebe Rexhën gjatë koncertit të saj, mund t'i shpëtojë burgut pasi bëri 40 ditë shërbim në komunitet

Magazina
Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Magazina
Mimoza Kusari: Rrogën e parë e kam marr duke qepur jelekë dhe veshje tradicionale me ari në Gjakovë

Mimoza Kusari: Rrogën e parë e kam marr duke qepur jelekë dhe veshje tradicionale me ari në Gjakovë

Magazina
“Mua mos ma trego dashurinë me fjalë”- Përplasen Heidi dhe Romeo në “Big Brother Vip Albania”

“Mua mos ma trego dashurinë me fjalë”- Përplasen Heidi dhe Romeo në “Big Brother Vip Albania”

Magazina
Zarf i zi në “Big Brother Vip Albania” Ilnisa dënohet nga ‘Vëllai i Madh’

Zarf i zi në “Big Brother Vip Albania” Ilnisa dënohet nga ‘Vëllai i Madh’

Magazina
Kalo në kategori