LAJMI I FUNDIT:

Spezia 1-2 Milan, notat e lojtarëve

Spezia 1-2 Milan, notat e lojtarëve

Milani ka fituar në fund ndaj Spezias me rezultat 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e gjashtë në Serie A.

Ekipi i Stefano Piolit ka marrë edhe një fitore të radhës në kampionat, duke shkuar në gjashtë ndeshje pa humbje, duke pasur pesë fitore dhe një barazim.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Daniele Verde (80’) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënuan Daniele Maldini (58’) dhe Brahim Diaz (88’).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte spanjolli Diaz, i cili u vlerësua me notë 7.8.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Giulio Maggiore të vendasve që u notua me 6.2.

Notat e lojtarëve

 

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Shkumbin Pireva
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori