LAJMI I FUNDIT:

Spektatorët, përfshirë shumë fëmijë në Londër panë tmerrin me sy, akrobatja bie nga katër metra lartësi

Spektatorët, përfshirë shumë fëmijë në Londër panë tmerrin me sy, akrobatja bie nga katër metra lartësi

Një akrobate cirku me përvojë ra nga rreth 4 metra lartësi në tokë në një aksident “të tmerrshëm” të dëshmuar nga shumë familje me fëmijë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Jackie Louise Armstrong ishte duke kryer një numër në një shfaqje në Hyde Park të Londrës të dielën.


Por gjatë një rutine, 35-vjeçarja Armstrong rrëshqiti nga një parzmore dhe ra nga rreth 4 metra lartësi në tokë, ka thënë një zëdhënës i Cirkut Zippos për Newsweek.

Armstrong u trajtua në vendin e ngjarjes nga paramedikët dhe më pas u dërgua në spital, por masa e plagëve të saj nuk dihet ende, shtoi zëdhënësi.

Publikut iu kërkua të largohej pas aksidenti dhe iu ofruan bileta për një shfaqje të mëvonshme të dielën në mbrëmje.

Kishte shumë fëmijë në audiencë që panë rënien e Armstrong, raportoi The Sun.

“Ishte e tmerrshme. Mendova se ishte pjesë e aktit, por kur ajo nuk u tërhoq, e dija se diçka nuk ishte në rregull”, ka thënë një dëshmitar për mediumin britanik.

Ndërsa në një prononcim për Newsweek, themeluesi dhe drejtori i cirkut Martin Burton tha: “Jackie është një artiste me shumë përvojë”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Demografia evropiane - cili shtet ka natalitetin më të lartë dhe ku qëndron Kosova?

Demografia evropiane - cili shtet ka natalitetin më të lartë dhe ku qëndron Kosova?

Evropa
“Vuçiq paguan paraprakisht në rast të fitores së Trumpit”, mediat botërore shkruajnë se si dhëndrit të ish-presidentit amerikan iu shit ndërtesa e Shtabit të Ushtrisë Serbe

“Vuçiq paguan paraprakisht në rast të fitores së Trumpit”, mediat botërore shkruajnë se si dhëndrit të ish-presidentit amerikan iu shit ndërtesa e Shtabit të Ushtrisë Serbe

Serbia
Vetëm dy vende do të mbijetonin pas apokalipsit bërthamor - çka do t'i shpëtonte këto shtete

Vetëm dy vende do të mbijetonin pas apokalipsit bërthamor - çka do t'i shpëtonte këto shtete

Botë
Izraeli kryen sulm ajror në Bregun Perëndimor, të paktën një i vdekur

Izraeli kryen sulm ajror në Bregun Perëndimor, të paktën një i vdekur

Azia
Amerikani bleu një magazinë të vjetër për 380 euro - ajo çfarë gjeti në të është një pasuri e vërtetë

Amerikani bleu një magazinë të vjetër për 380 euro - ajo çfarë gjeti në të është një pasuri e vërtetë

Amerika
Hungaria vendos veto ndaj rezolutës së KiE - nuk mbështetet formula e paqes e Ukrainës

Hungaria vendos veto ndaj rezolutës së KiE - nuk mbështetet formula e paqes e Ukrainës

Evropa
Kalo në kategori