LAJMI I FUNDIT:

Spektakël golash në “Allianz Stadium”: Juventusi shkatërron Salernitanan dhe kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë

Spektakël golash në “Allianz Stadium”: Juventusi shkatërron Salernitanan dhe kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë

Juventus ka shënuar fitore me rezultat të thellë 6-1 ndaj Salernitanas në “Allianz Stadium”, për të avancuar në çerekfinale të Kupës së Italisë.

Në fakt ishin mysafirët ata që kaluan të parët në avantazh përmes Chukwubuikem Ikwuemesi (1’) i cili shfrytëzoi më së miri gabimin e Federico Gattit për të shënuar për 1-0.

Nuk vonoi shumë reagimi i Juventusit dhe ata barazuan rezultatin me anë të Fabio Mirettit (12’) që shënoi një gol të bukur pas një asistimi të mrekullueshëm të Andrea Cambiasos.


Juventus golin e avantazhit e gjeti në minutën e 35-të ku kësaj radhe Andrea Cambiaso ishte në rolin e golashënuesit dhe çoi topin në rrjetë për 2-1.

https://twitter.com/vane___96/status/1743012248862257379

Me epërsi minimale të “Zonjës së Vjetër” u mbyllën 45 minutat e para të takimit.

Pjesa e dytë i takoi përsëri Juventusit, që shënuan edhe katër gola të tjerë.

Daniele Rugani (54’) gjendet mirë në zonë dhe shënon pas një topi të kthyer në zonën e rrezikshme për 3-1.

Dilema e fituesit u mbyll përfundimisht kur lojtari mysafir Dylan Bronn (75’) shënoi në rrjetën e portës së tij.

https://twitter.com/samirsapientia/status/1743024059829400030

Dy minuta pa përfunduar koha e rregullt listës së golashënuesve iu shtua edhe Kenan Yildiz (89’) që shënoi për rezultatin  5-1.

Juventus shënoi edhe një herë tjetër pak çaste para fundit të ndeshjes me anë të Timothy Weah (91’) që shënoi për rezultatin përfundimtar 6-1.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

La Liga
E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

Bundesliga
Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Përfaqësueset
Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Përfaqësueset
Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Ndërkombëtare
Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

La Liga
Kalo në kategori