LAJMI I FUNDIT:

Southampton 3-2 Arsenal, nota e Xhakës dhe të tjerëve

Southampton 3-2 Arsenal, nota e Xhakës dhe të tjerëve
Austin shënoi golin e fitores (Foto: Clive Rose/Getty Images/Guliver)

Southamptoni ka fituar ndaj Arsenalit me rezultat 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të në Ligën Premier.

Topçinjtë janë mposhtur pas më shumë se dy muajsh pa humbje nga Southamptoni që mori fitoren e parë këtë sezon para tifozëve të tyre.


Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Danny Ings (20′, 44′) dhe Charlie Austin (85′) për vendasit, ndërsa për Arsenalin shënoi Henrikh Mkhitaryn (28′, 53′).

Southamptoni merr një fitore të madhe, mposht Arsenalin pas dy muajve pa humbje
Lexo po ashtu Southamptoni merr një fitore të madhe, mposht Arsenalin pas dy muajve pa humbje

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori armen i Arsenalit, Mkhitaryan, i cili u vlerësua me notë 8.4, ndërsa nota më e ulët shkoi për Bernd Leno që u notua me 5.7.

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajti edhe futbollit me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka, i cili luajti si mbrojtës dhe pati një paraqitje jo të mirë duke u notuar me 5.9.

Southampton:

Arsenal:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinchenko befason të gjithë, luajti Counter-Strike dhe fitoi ndaj ekipit nga Kosova

Zinchenko befason të gjithë, luajti Counter-Strike dhe fitoi ndaj ekipit nga Kosova

eSports
Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Ndërkombëtare
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Premier League
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kalo në kategori