LAJMI I FUNDIT:

Sot katër ndeshje interesante, shqiptarët në fushë ndaj Kosta Rikës – Gjithçka e hapur në grupet E dhe F

Sot katër ndeshje interesante, shqiptarët në fushë ndaj Kosta Rikës – Gjithçka e hapur në grupet E dhe F
KALININGRAD, RUSSIA - JUNE 22: Xherdan Shaqiri of Switzerland celebrates victory with teammates Blerim Dzemaili and Valon Behrami during the 2018 FIFA World Cup Russia group E match between Serbia and Switzerland at Kaliningrad Stadium on June 22, 2018 in Kaliningrad, Russia. (Photo by Clive Rose/Getty Images)

Në ditën e 14-të të Kampionatit Botëror që po mbahet në Rusi, do të zbresin në fushë ekipet e grupit E dhe F.

Reklama

Të dy grupet janë të hapura dhe do të ketë ndeshje mjaftë interesante.

Shqiptarët sot zbresin në fushë për tu përballur me Kosta Rikën duke e kërkuar edhe vendin e parë në grup.

Ndeshje tjetër është mes Brazilit dhe Serbisë, ndeshje që vendos se cila kombëtare kalon tutje.

Shumë interesant do të jenë edhe përballjet në grupin F.

Gjermania do të luajë ndaj Koresë së Jugut, ku vetëm fitorja e dërgon tutje.

Meksika që ka gjashtë pikë, do të jetë përballë Suedisë që ka tubuar tri pikë.

Grupi F i zhvillon ndeshjet nga ora 16:00, ndërsa Grupi E nga ora 20:00. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori