LAJMI I FUNDIT:

Sondazhi i javës: Lexuesit e Telegrafit votojnë me 52 për qind për personin që duan të largohet nga BBVK këtë të premte

Sondazhi i javës: Lexuesit e Telegrafit votojnë me 52 për qind për personin që duan të largohet nga BBVK këtë të premte
Foto-kolazh: Endrit Dallaveraj/Telegrafi

Nga shtëpia më e famshme në kosovë, Big Brother VIP Kosova, këtë të premte do të largohet banori i radhës.

Në nominim për të dalë kanë qenë plot gjashtë konkurrentë: Ylli Dërvishi (Buci), Blero Muharremi, Linda Halimi, Domeniku, Alba Vukaj, Blero dhe çifti Adri dhe Iliriani.

Për të matur mendimin e opinionit publik, Telegrafi ka hapur një sondazh në fillim të kësaj jave ku kanë votuar online mbi 7,600 lexues.


Nga rezultatet, duket se më e dëshiruar për të dalë për momentin është këngëtarja Linda Halimi, e cila i prin sondazhit me mbi 52 për qind.

I dyti është afrikano-zvicerani Domenik Mbarga me 16 për qind, pasuar nga çifti Adri Rogaqi dhe Iliriana Sadriu me 12 për qind.

Këngëtari Blero dhe Buci ndajnë të njëjtën përqindje me nga shtatë respektivisht secili, pasuar nga e fundit, Alba Vukaj, e cila mesa duket është më pak e dëshiruara e publikut për të dalë këtë të premte, me vetëm gjashtë për qind.

* Ky sondazh është realizuar nga portali Telegrafi vetëm për të matur preferencat e publikut dhe nuk lidhet me votimin zyrtar të spektaklit Big Brother VIP Kosova 2.

Në trend Magazina

Më shumë
Gruaja e Kanye West, Bianca Censori nuk i lë asgjë imagjinatës, ndërsa çifti darkon në Los Angeles

Gruaja e Kanye West, Bianca Censori nuk i lë asgjë imagjinatës, ndërsa çifti darkon në Los Angeles

Magazina
Lamine Yamal bën fotografi me të dashurën e tij të përfolur, pas fitores në Euro 2024

Lamine Yamal bën fotografi me të dashurën e tij të përfolur, pas fitores në Euro 2024

Magazina
Luana Vjollca tregon format atraktive me një fustan të shkurtë, në fotografitë e publikuara në Instagram

Luana Vjollca tregon format atraktive me një fustan të shkurtë, në fotografitë e publikuara në Instagram

Magazina
Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Magazina
Bora Zemani dhe Heidi Baci pozojnë për herë të parë së bashku

Bora Zemani dhe Heidi Baci pozojnë për herë të parë së bashku

Magazina
Kim Kardashian mahnit me një ansambël të kuq, teksa merr pjesë në dasmën të njeriut më të pasur të Indisë në Mumbai

Kim Kardashian mahnit me një ansambël të kuq, teksa merr pjesë në dasmën të njeriut më të pasur të Indisë në Mumbai

Magazina
Kalo në kategori