Real Madridit ka humbur 3-0 në shtëpi ndaj Barcelonës në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së mbretit, ndërsa trajneri Santiago Solari thotë se ishte eliminim me nder. 

Pas një gjysmë të parë në të cilën Los Blancos kishte më të mirën e gjërave, Ousmane Dembele ngriti dy gola përpara se një penallti i Luis Suarez të jepte një pikëpamje disi të pjerrët.

Barça në finale të Kupës së Mbretit pas fitores bindëse ndaj Realit në Santiago Bernabeu Barça në finale të Kupës së Mbretit pas fitores bindëse ndaj Realit në Santiago Bernabeu

Sipas trajneri të Real Madridit humbja nuk duhet të shihej si një dështim për skuadrën e tij.

Santiago Solari . (Photo by David Ramos/Getty Images)

“Futbolli është një lojë me forcë. Ne e paraqitëm veten mirë, me energji, por nuk ishim vendimtar”.

“Jemi eliminuar me nder, por jemi të trishtuar, sepse kjo është një goditje e rëndë për ne”.

Real Madrid 0-3 Barcelona: Notat e lojtarëve nga ndeshja e dytë e gjysmëfinales së Kupës së Mbretit Real Madrid 0-3 Barcelona: Notat e lojtarëve nga ndeshja e dytë e gjysmëfinales së Kupës së Mbretit

“Nuk është një dështim sepse ishte gjysmëfinale dhe ne nuk do të mund të luajmë në finale, prandaj duhet të provojmë përsëri”.

Luis Suarez (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

“Ne patëm shanse në pjesën e parë, por edhe në pjesën e dytë kur rezultati ishte 1-0”.

“Unë nuk mendova se e kishim humbur kontrollin e lojës, por ata shënuan dhe ndeshja mori tjetër rrjedh, pastaj shënuan edhe një herë”.

“Nuk kemi shënuar kur kemi pasur shanset tona dhe nuk ka asgjë për të shtuar për këtë”, deklaroi Solari. /Telegrafi/