LAJMI I FUNDIT:

Sokolin e kënaq pika e fituar në udhëtim te Gjilani

Sokolin e kënaq pika e fituar në udhëtim te Gjilani

Gjilani dhe Malisheva kanë barazuar me rezultat 2-2 në kuadër të xhiros së 20-të në Albi Mall Superligë.

Reklama

Ishte një ndeshje spektakolare nga të dyja skuadrat ku në fund u desh të pajtohen me nga një pikë.

Trajneri i Malishevës, Bylbyl Sokoli ka thënë se për ta është një pikë e madhe.

“Ishte një ndeshje e fortë nga të dyja ekipet. Dy ekipet që luftuan për pikë dhanë maksimumin, flas për lojtarët e mi të cilët dhanë maksimumin për ta fituar këtë pikë. Është një pikë e madhe për neve”.

Tutje Sokoli ka thënë se i mbetet që të përmirësohen në mes të fushës dhe në mbrojtje për të qenë më shumë agresivë.

“Ekipi ynë pati disa momente që mund t’i kishte shfrytëzuar më mirë kundërsulmet. Duhet të përmirësojmë lojën në mes të fushës dhe në mbrojtje të jemi më agresiv”.

“Por, them sërish se djelmoshat dhanë gjithçka nga vetja”, u shpreh Sokoli. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Ronaldo: E dija që kalimi në Arabinë Saudite do të hapte derën edhe për shumë të tjerë - tani edhe Benzema erdhi

Ronaldo: E dija që kalimi në Arabinë Saudite do të hapte derën edhe për shumë të tjerë - tani edhe Benzema erdhi

Ligat tjera
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

La Liga
Kalo në kategori