LAJMI I FUNDIT:

Sokoli i kënaqur me angazhimin e futbollistëve pas fitores së parë në krye të Malishevës

Sokoli i kënaqur me angazhimin e futbollistëve pas fitores së parë në krye të Malishevës

Malisheva ka marrë fitoren e parë në stinorin pranveror në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll.

Në fakt kjo ishte fitorja e parë edhe e Bylbyl Sokolit si trajner i Malishevës, pasi ka mposhtur Drenicën me rezultat 3-1.

Sokoli fillimisht foli për super talentin Drilon Hazrollaj i cili realizoi një gol spektakolar nga gjuajtja e lirë.

“Është një talent i madh që po bën shumë mirë, por i duhet ende punë e madhe për të arritur diçka në karrierë. I duhet punë, disiplinë dhe angazhim i madh dhe mundësitë i ka, tani varet nga ai”, tha Sokoli.

Tutje trajneri i njohur kosovar foli për ndeshjen, duke thënë se është i kënaqur nga ajo që kanë dhënë futbollistët.

“Mendoj që të gjithë lojtarët e dhanë maksimumin në këtë ndeshje. Duhet ta pranojmë se ekipi po luan me presion.”

“Nuk jemi në pozitë të lakmueshme në tabelë. Për këtë arsye ne po bëjmë shumë gabime në lojë. Jam i kënaqur me atë që treguan lojtarët në fushë”.

“Shpresojmë që të vijnë ditët kur lojtarët të jenë më të qetë. Kemi shënuar shumë gola, por edhe po lëmë mundësinë për të pranuar shumë gola sepse po lëmë hapësira prapa”, ka deklaruar Sokoli. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Kombëtarja e Shqipërisë
Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori