Sofia Richie e ka larguar nga Instagrami ish-të dashurin e saj, Scott Disick, pasi ai u fotografua me modelen Bella Banos.

Modelja 22-vjeçare në shkurt e kishte larguar edhe ish-partneren e Scott, Kourtney Kardashian, 41 vjeçare.

Reklama

Ky veprim i saj në rrjetet sociale vjen mes zërave se 37 vjeçari pas yllit të “Keeping Up With the Kardashians” kaloi te bukuroshja 24 vjeçare.

Scott Disick dhe Sofia Richie (Foto: Getty Images)

Me një kontroll të vogël në llogarinë zyrtare shihet se Sofia nuk është duke e ndjekur më atë.

Supermodelja duket të jetë e gatshme të vazhdojë tutje dhe të mos shoh më shumë gjëra nga ish-i dashuri i saj.

Reklama

Sidoqoftë, Disick tashmë ka bërë lëvizjen për të hequr pas Sofian.

Reklama

Sofia Richie (Foto: Instagram)

Scott dhe Sofia filluan lidhjen në maj të vitit 2017, të cilët më pas udhëtuan së bashku me Kardashian dhe tre fëmijët e tyre: Mason, 10 vjeç, Penelope, tetë dhe Reign, pesë.

Por marrëdhënia e tyre nuk shkoi edhe aq gjatë, kur Disick ishte për një kohë në një qendër rehabilitimi, që thuhej se lidhej me vdekjen e prindërve të tij. /Telegrafi/

Scott Disick dhe Sofia Richie (Foto: Getty Images)