LAJMI I FUNDIT:

Sociedad 2-4 Barça, shkëlqejnë Suarez – Messi

Sociedad 2-4 Barça, shkëlqejnë Suarez – Messi
(Foto: Getty Images)

Barcelona ka fituar ndaj Real Sociedadit në La Ligas me rezultat 2-4.

Reklama

Golat për klubin katalunas i shënuan: Paulinho (39′), Luis Suarez (50′, 71′) dhe Lionel Messi (85′).

Ndërsa, për vendasit shënuan dyshja Willian Jose (11) dhe Juanmi (34′).

Messi dhe Suarez ishin lojtarët me notën më të madhe te klubi katalunas, por argjentinasi ishte lojtari i ndeshjes. Paraqitje të mirë bëri edhe Thomas Vermaelen në fazën mbrojtëse.

Për vendasit më i miri ishte Sergio Canales, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve. /Telegrafi/

Real Sociedad:

Barcelona:


Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja i reagon Alain Giresses në lidhje me ftesën për ndeshjet e qershorit

Arbnor Muja i reagon Alain Giresses në lidhje me ftesën për ndeshjet e qershorit

Përfaqësuesja e Kosovës
Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Ligat tjera
Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Liga e Kampionëve
Football Benchmark: Këto janë dhjetë klubet më të vlefshme në botë, Man City rrëzon nga froni Real Madridin

Football Benchmark: Këto janë dhjetë klubet më të vlefshme në botë, Man City rrëzon nga froni Real Madridin

Ndërkombëtare
Presidenti i Milanit tregon pse u shkarkua Maldini: Nuk kemi më nevojë për të

Presidenti i Milanit tregon pse u shkarkua Maldini: Nuk kemi më nevojë për të

Serie A
Liga Premier do të bëjë një ndryshim të madh në VAR sezonin e ardhshëm

Liga Premier do të bëjë një ndryshim të madh në VAR sezonin e ardhshëm

Premier League
Kalo në kategori