LAJMI I FUNDIT:

Skena tmerri në Nagorno-Karabak, ushtarët armenë ikin nga të gjitha anët – sulmohen nga azerët dhe gjithçka shkatërrohet në sekondë

Skena tmerri në Nagorno-Karabak, ushtarët armenë ikin nga të gjitha anët – sulmohen nga azerët dhe gjithçka shkatërrohet në sekondë

Ministria azere e Mbrojtjes, ka njoftuar se forcat e armatosura të këtij vendi kanë marrë nën kontroll linjën në Karabak, dhe se forcat armene kanë pësuar humbje të mëdha si në njerëz ashtu dhe në mjete të ndryshme ushtarake.

Reklama

Kjo ministri gjithashtu ka publikuar një video me të cilën pretendon se shfaq momentin kur makineria ushtarake e armenëve shkatërrohet nga sulmet ajrore, së bashku me ta edhe shumë ushtarë armenë, transmeton Telegrafi.

Situata në Nagorno-Karabak ka esklauar në fund të muajit të kaluar, ku Bakuja dhe Jerevani akuzojnë njëra-tjetrën për fillimin e konfliktit të armatosur.

Në Armeni është shpallur gjendje lufte dhe ka filluar mobilizimi i plotë, derisa në Azerbajxhan vetëm ora policore dhe pjesërisht mobilizimi.

Liderët e SHBA-ve, Rusisë, Francës i kanë bërë thirrje dy vendeve që menjëherë të ndërpresin luftimet dhe të fillojnë bisedimet pa kushte. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Droni vëzhgues filmon momentin kur artileria ukrainase shkatërron makinerinë luftarake të rusëve në Bakhmut

Droni vëzhgues filmon momentin kur artileria ukrainase shkatërron makinerinë luftarake të rusëve në Bakhmut

Evropa
Protestat në Beograd, analistja amerikane: Egoja e Vuçiqit s'po mund ta pranojë që miliona serbë nuk mund ta durojnë atë

Protestat në Beograd, analistja amerikane: Egoja e Vuçiqit s'po mund ta pranojë që miliona serbë nuk mund ta durojnë atë

Serbia
Kreu i Wagner-it: Ushtria ruse u përpoq të hidhte në erë luftëtarët e mi

Kreu i Wagner-it: Ushtria ruse u përpoq të hidhte në erë luftëtarët e mi

Evropa
Zelensky: Jemi gati për kundërofensivë

Zelensky: Jemi gati për kundërofensivë

Evropa
Çfarë dimë për sulmet brenda territorit të Rusisë?

Çfarë dimë për sulmet brenda territorit të Rusisë?

Evropa
Shoferi i kamionit humb kontrollin, futet në kahjen e kundërt – godet dhjetëra vetura në Shën Petersburg

Shoferi i kamionit humb kontrollin, futet në kahjen e kundërt – godet dhjetëra vetura në Shën Petersburg

Evropa
Kalo në kategori