LAJMI I FUNDIT:

Sulm ajror

29 Artikuj

Ushtria izraelite kryen sulm ajror mbi Damask, vriten 5 persona dhe 15 tjerë plagosen

Ushtria izraelite kryen sulm ajror mbi Damask, vriten 5 persona dhe 15 tjerë plagosen

Azia
Tri raketa godasin aeroportin në Kandahar, talibanët deklarohen: E kemi gjuajtur, pasi armiqtë nga atje po na sulmojnë

Tri raketa godasin aeroportin në Kandahar, talibanët deklarohen: E kemi gjuajtur, pasi armiqtë nga atje po na sulmojnë

Azia
Petangoni publikon pamjet e sulmeve mbi grupet e përkrahura nga Irani përgjatë vijës kufitare Siri-Irak, bombat 900 kilogramëshe godasin objektet

Petangoni publikon pamjet e sulmeve mbi grupet e përkrahura nga Irani përgjatë vijës kufitare Siri-Irak, bombat 900 kilogramëshe godasin objektet

Azia
Bomba e parë shërbeu si “paralajmërim” për civilët e zonës së banuar, e dyta e bëri rrafsh me tokë shtëpinë – metodat që ushtria izraelite i përdor në sulmet ajrore

Bomba e parë shërbeu si “paralajmërim” për civilët e zonës së banuar, e dyta e bëri rrafsh me tokë shtëpinë – metodat që ushtria izraelite i përdor në sulmet ajrore

Azia
Momenti kur droni i ushtrisë izraelite hedh në erë një veturë dhe nëndetësen kamikaze të Hamasit

Momenti kur droni i ushtrisë izraelite hedh në erë një veturë dhe nëndetësen kamikaze të Hamasit

Azia
Aeroplanët ushtarak të Izraelit godasin ndërtesën 14-katëshe në Gaza, ajo shembet për pak sekonda – pamje nga kënde të ndryshme

Aeroplanët ushtarak të Izraelit godasin ndërtesën 14-katëshe në Gaza, ajo shembet për pak sekonda – pamje nga kënde të ndryshme

Azia
Para dhe pas, imazhet satelitore tregojnë efektet e sulmit ajror mbi caqet e milicisë siriane të përkrahur nga Irani – bombat 230 kilogramëshe shkatërruan gjithçka

Para dhe pas, imazhet satelitore tregojnë efektet e sulmit ajror mbi caqet e milicisë siriane të përkrahur nga Irani – bombat 230 kilogramëshe shkatërruan gjithçka

Azia
22 rebelë pro iranianë të vrarë pas sulmeve amerikane

22 rebelë pro iranianë të vrarë pas sulmeve amerikane

Azia
SHBA fillon një sulm ajror në Siri, në veprimin e parë ushtarak të administratës Biden

SHBA fillon një sulm ajror në Siri, në veprimin e parë ushtarak të administratës Biden

Nga Bota
Skena tmerri në Nagorno-Karabak, ushtarët armenë ikin nga të gjitha anët – sulmohen nga azerët dhe gjithçka shkatërrohet në sekondë

Skena tmerri në Nagorno-Karabak, ushtarët armenë ikin nga të gjitha anët – sulmohen nga azerët dhe gjithçka shkatërrohet në sekondë

Azia
Derisa vetura po i afrohej, raketa bie para mjetit – momenti kur hidhet në erë ura që lidh Armeninë me Nagorno-Karabakun

Derisa vetura po i afrohej, raketa bie para mjetit – momenti kur hidhet në erë ura që lidh Armeninë me Nagorno-Karabakun

Nga Bota
Sulme të përgjakshme në Nagorno-Karabak, Azerbajxhani publikon pamjet e shkatërrimit të konvojit të mjeteve ushtarake armene

Sulme të përgjakshme në Nagorno-Karabak, Azerbajxhani publikon pamjet e shkatërrimit të konvojit të mjeteve ushtarake armene

Nga Bota
Sulm i ri në Irak, tri raketa bien në afërsi të ambasadës amerikane në Bagdad – dëgjohen sirenat në Zonën e Gjelbër

Sulm i ri në Irak, tri raketa bien në afërsi të ambasadës amerikane në Bagdad – dëgjohen sirenat në Zonën e Gjelbër

Nga Bota
Njëmbëdhjetë ushtarë amerikanë ishin lënduar gjatë sulmeve me raketa mbi bazën ajrore në Irak

Njëmbëdhjetë ushtarë amerikanë ishin lënduar gjatë sulmeve me raketa mbi bazën ajrore në Irak

Nga Bota
Bloomberg: Iranianët qëllimisht i kishin gjuajtur raketat në dunat me rërë rreth bazës

Bloomberg: Iranianët qëllimisht i kishin gjuajtur raketat në dunat me rërë rreth bazës

Nga Bota
Imazhet satelitore tregojnë dëmet nga sulmet ajrore iraniane

Imazhet satelitore tregojnë dëmet nga sulmet ajrore iraniane

Nga Bota
Raketa laserike që nuk shpërthejnë, por që hapin gjashtë tehe të mprehta dhe shkatërrojnë cakun – gjithçka që duhet të dini për dronin që vrau gjeneralin iranian

Raketa laserike që nuk shpërthejnë, por që hapin gjashtë tehe të mprehta dhe shkatërrojnë cakun – gjithçka që duhet të dini për dronin që vrau gjeneralin iranian

Nga Bota
Publikohen pamjet e sulmit ajror ndaj gjeneralit iranian Qassem Soleimani dhe zyrtarëve tjerë ushtarakë, raketat godasin konvojin

Publikohen pamjet e sulmit ajror ndaj gjeneralit iranian Qassem Soleimani dhe zyrtarëve tjerë ushtarakë, raketat godasin konvojin

Nga Bota
Sirena, britma e shpërthime – pamje nga vendi ku është kryer sulmi ndaj gjeneralit iranian

Sirena, britma e shpërthime – pamje nga vendi ku është kryer sulmi ndaj gjeneralit iranian

Nga Bota
Lansohet raketa nga Gaza për në jug të Izraelit, truprojat e Netanyahut detyrohen ta dërgojnë kryeministrin në një strehimore

Lansohet raketa nga Gaza për në jug të Izraelit, truprojat e Netanyahut detyrohen ta dërgojnë kryeministrin në një strehimore

Nga Bota
Sirenat që paralajmërojnë sulmet ajrore alarmojnë pjesëtarët e sigurimit të kryeministrit izraelit, e largojnë nga foltorja për shkaqe sigurie

Sirenat që paralajmërojnë sulmet ajrore alarmojnë pjesëtarët e sigurimit të kryeministrit izraelit, e largojnë nga foltorja për shkaqe sigurie

Nga Bota
Dhjetëra të vrarë nga një sulm ajror në Libi

Dhjetëra të vrarë nga një sulm ajror në Libi

Nga Bota
Rriten tensionet në Kashmir, Pakistani rrëzon dy avionë indianë

Rriten tensionet në Kashmir, Pakistani rrëzon dy avionë indianë

Nga Bota
Forcat ajrore ndërkombëtare kryejnë sulm ajror në Siri, dhjetëra të vrarë dhe të plagosur

Forcat ajrore ndërkombëtare kryejnë sulm ajror në Siri, dhjetëra të vrarë dhe të plagosur

Nga Bota