Skena të tmerrshme në Kroaci, tifozi futet në fushë me maskë dhe tenton ta sulmoj gjyqtarin (Video)

Një ngjarje tejet e rëndë ka ndodhur në futbollin kroat.

Në ndeshjen derbi mes Hajdukut dhe Rijekës një tifoz vendas ka bërë një gjest aspak të mirë.

Kjo ngjarje ka ndodhur në pjesën e dytë të ndeshjes duke mbetur të shtangur lojtarët në fushë kur panë huliganin me maskë.

Ai mbante një shufër të hekurit në dorë dhe synoi ta sulmojë gjyqtarin i cili vrapoi duke iu shmangur atij, shkruan Telegrafi.

Huligani u fut në fushë pa u penguar nga askush, derisa policia kroate ndërhyju për ta larguar edhe pse me vonesë.

Ndeshja është pezulluar për disa minuta deri në qetësimin e situatës pastaj vazhdoi.

Duhet theksuar se derbi mes Hajdukut të Splitit dhe Rijekës përfundoi në barazim 1-1. /Telegrafi/

“Ka pak Kosovë brenda meje, ndihem danez”, talenti që po mahnit Danimarkën nuk i konsideron Dardanët

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

"Unë thjesht dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Greenwood mund të largohet nga Man Utd për t'u bashkuar me ekipet rivale nga Liga Premier

I thjeshti, i vështiri, ideali dhe i brendshmi – katër opsionet e Barcelonës për trajnerin e ri