LAJMI I FUNDIT:

Skena të frikshme nga Italia, tornadot shfaqen në det – nuk shkaktojnë dëme

Skena të frikshme nga Italia, tornadot shfaqen në det – nuk shkaktojnë dëme

Videot rrëqethëse të tornadove që janë krijuar në Itali, kanë vërshuar rrjetet sociale.

Sipas mediave të atjeshme, një tornado gjigante dhe e frikshme u shfaq në bregun e Amalfit gjatë të martës, transmeton Telegrafi.

Një vorbull ajri dhe uji, ndoshta i shkaktuar nga moti i keq, u shfaq papritur në det dhe më pas u zhvendos me shpejtësi drejt bregut.


https://twitter.com/WxNB_/status/1727005048222396823?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1727005048222396823%7Ctwgr%5E3cc628b94f770f893430f3aea671a4cc8d4f4af6%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.kurir.rs%2Fplaneta%2F4297798%2Fsnimci-ogromnih-pijavica-u-italiji-koja-se-mora-stizu-do-obala-amalfija-i-salerna

Fatmirësisht nuk raportohet për dëme në atë pjesë të Italisë. Një “shtyllë” ajri u ngrit nga sipërfaqja e ujit në qiell, duke tejkaluar lartësinë e të gjithë pelerinës, gjë që shihet në disa video të postuara nga banorët e zonës.

Sipas mediave italiane, vorbulla më pas u shemb në një shkëmb midis qytetit Majori dhe zonës Capo d’Orso, një zonë e pabanuar.

Pamjet u bënë menjëherë virale në rrjetet sociale, ku tornadoja trembi shumë banorë, por fatmirësisht nuk shkaktoi asnjë dëm. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
MPB-ja e Serbisë: Faton Hajrizi edhe zyrtarisht i dyshuari kryesor për vrasjen e policit serb në Lloznicë

MPB-ja e Serbisë: Faton Hajrizi edhe zyrtarisht i dyshuari kryesor për vrasjen e policit serb në Lloznicë

Serbia
Scholz 'e poshtëroi' Vuçiqin në Beograd - kancelari gjerman e la ta priste para veturës presidentin serb

Scholz 'e poshtëroi' Vuçiqin në Beograd - kancelari gjerman e la ta priste para veturës presidentin serb

Serbia
Brenda hotelit më të gjatë në Evropë - që do të hapet këtë verë

Brenda hotelit më të gjatë në Evropë - që do të hapet këtë verë

Evropa

"Aeroplanët do të qëndrojnë në ajër", nga SHBA-ja në Australi nuk ka ngritje dhe ulje për shkak të problemeve me internetin

Australia
Sa fluturime janë prekur nga ndërprerjet globale të teknologjisë?

Sa fluturime janë prekur nga ndërprerjet globale të teknologjisë?

Botë
Babai i atentatorit kishte telefonuar policinë përpara se djali i tyre të plagoste Donald Trumpin

Babai i atentatorit kishte telefonuar policinë përpara se djali i tyre të plagoste Donald Trumpin

Amerika
Kalo në kategori