LAJMI I FUNDIT:

Silva mohon se do të largohet nga Chelsea: Jam i lumtur këtu

Silva mohon se do të largohet nga Chelsea: Jam i lumtur këtu

Thiago Silva do të mbetet te Chelsea edhe përkundër zërave të fundit për një largim të mundshëm.

Reklama

Ditëve të fundit është folur për një rikthim të mundshëm të tij në Brazil te ish-skuadra e tij Fluminese.

Por ka qenë vet qendërmbrojtësi brazilian që ka mohuar këto zëra, duke thënë se është i lumtur te Chelsea dhe se nuk do të largohet.

38-vjeçari ka kontratë me gjigantin anglez deri në verën e vitit 2024.

“Nuk ka asgjë mes meje dhe Fluminense tani. E kam zgjatur kontratën sepse dua të qëndroj te Chelsea”, tha Silva.

“Madje i thashë gruas sime se nuk di asgjë për këto thashetheme për një takim me bordin e Fluminenses. Gjithmonë i kam respektuar kontratat e mia”, u shpreh Thiago Silva për ESPN.

Ylli i madh dëshiron ta shkëpusë kontratën me Chelsean
Lexo po ashtu Ylli i madh dëshiron ta shkëpusë kontratën me Chelsean

Qendërmbrojtësi brazilian ka tre vite që është pjesë e londienzëve, kur iu bashkua në verën e vitit 2020 nga PSG si lojtar i lirë.

Këtë edicion braziliani ka zhvilluar 33 ndeshje në të gjitha garat me Chelsean ku ka edhe dy asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori