Viti i Ri tashmë ka nisur dhe shumë prej yjeve shqiptare e kanë pritur në mënyra të ndryshme.

Disa prej personaliteteve të njohura ndërrimin e viteve e pritën në vende ekzotike dhe disa brenda ambienteve familjare.

Megjithatë mbrëmja e 31 dhjetorit ishte e veçantë për disa nga femrat më të njohura shqiptare, të cilat u kujdesën që ta prisnin Vitin e Ri me veshjet më të bukura.

Fillimisht hedh valle Bebe Rexha, pastaj perfomon në Times Square për Vitin e Ri Fillimisht hedh valle Bebe Rexha, pastaj perfomon në Times Square për Vitin e Ri

Bebe Rexha e ka pritur ndërrimin e motmoteve në sheshin Times Square të New Yorkut duke performuar para dy milionëve vetave.

Dua Lipa ka zgjedhur që vitin 2019 ta pres me familjen në plazhet fantastike të Bahamasit, ku ka festuar edhe ditëlindjen e vëllait, Gjinit.

Më poshtë i kemi përmbledhur disa imazhe se si janë veshur yjet tona të estradës muzikore. /Telegrafi/

Era Istrefi

Rita Ora

Emina Cunmulaj

Bebe Rexha

Nora Istrefi

Lorena Haliti

Agnesa Vuthaj

Ilda Bejleri

Kida

Flaka Krelani

Alketa Vejsiu

Rozana Radi

Dua Lipa