LAJMI I FUNDIT:

Si kanë ndryshuar 10 femrat e famshme ‘rebele’ të viteve 2000, dhe çfarë bëjnë ato sot?

Si kanë ndryshuar 10 femrat e famshme ‘rebele’ të viteve 2000, dhe çfarë bëjnë ato sot?

Gjatë viteve të famës së tyre, shumica e të famshmëve kalojnë nëpër të ashtuquajturën evolucion të bukurisë. Por, shumë yje të ndritshme dhe unike kanë lënë pas imazhin e tyre rebel dhe janë shndërruar në zonja dhe nëna elegante.

Reklama

Ne në Bright Side jemi të bindur që bukuritë më të spikatura të viteve 2000 duken të shkëlqyera në pamjen e tyre të re, të rafinuar dhe ne kemi mbledhur dhjetë transformime të famshme që ia vlen të admirohen.

1. Amy Lee

Një gjeneratë e tërë është rritur duke dëgjuar muzikën e grupit amerikan, Evanescence, veçanërisht këngëtaren Amy Lee. Në dekadën e kaluar, këngëtarja karizmatike ishte e famshme për imazhin e saj gotik, zërin e bukur të këndimit dhe tekstet sentimentale. Sot, Amy është ende në grup, është e martuar për fat të mirë dhe po rrit një djalë.

2. Britney Spears

Britney Spears është këngëtarja më e re amerikane që ka gjashtë albume të vendosura si numër 1 në Billboard 200. Karriera e saj ka pasur ulje e ngritje dhe ajo ka shitur miliona rekorde – të kompletuara me artikuj skandalozë për të në media. Tani në vitin 2019, Britney është 38- vjeçe dhe është vërtet e lumtur. Ajo ka dy fëmijë të bukur dhe një të dashur të ri.

3. Avril Lavigne

Të gjithë e mbajmë mend Avril Lavigne për këngët e saj të paharrueshme si “Complicated”, “My happy ending” dhe “Girlfriend”. Të gjitha ato kryesuan tabelat në të gjithë botën. Gazetarët shpesh e quajtën këngëtaren “princesha e pop-punk” sepse ajo pëlqente të mbante bluza të shtrira, Converse dhe grim të ndritshëm. Njerëzit gjithashtu e konsideruan atë “kundër-Britney” sepse imazhi i saj ishte më pak komercial dhe më i natyrshëm. Vetëm shikoni se sa elegante duket ajo tani!

4. Pink

Këngëtarja pop e njohur, e guximshme dhe e paimitueshme Pink është sot 40- vjeçe dhe është një grua dhe nënë mjaft e dashur. Ajo ka bërë gjëra mjaft të pazakonta në jetën e saj. Për shembull, pas shkollës, punoi në McDonald’s, por u pushua nga puna sepse hëngri hamburgerë pa ndalesë. Dhe një herë, në vitin 2005 gjatë një gare me motoçikletë Pink i propozoi të dashurit të saj, Carey Hart duke mbajtur një shenjë që thoshte: “A do të martohesh me mua?” Vitin tjetër, ata në fakt u martuan.

5. Kelly Osbourne

Kelly Osbourne duhej të kapërcejë shumë: ajo luftoi varësinë, humbi peshën shumë shpejt dhe u përpoq të ndërtojë një karrierë muzikore. Ishte gjithçka për të vërtetuar se ajo ishte më shumë sesa një vajzë e një babai të famshëm, legjendës së rrokut Ozzy Osbourne. Ajo dëshironte të provonte se ishte një person i plotë, i vetë-mjaftueshëm. Tani, Kelly vesh rroba shumë të ndryshme dhe pëlqen pamje elegante që nxjerrin në pah feminilitetin e saj.

6. Lindsay Lohan

Lindsay Lohan u bë e njohur kur ishte fëmijë teksa luajti në një seri televizive në moshën 10 vjeçe. Karriera e saj e mahnitshme u ndal në vitin 2007 kur dy aksidente automobilistike dhe tri vizita në rehabilitim e bënë atë të humbte disa role të rëndësishme. Prej vitesh, Lindsay ka drejtuar një klub në Greqi. Në Janar 2019, MTV nisi një projekt që paraqiti një nga klubet e Lindsay të quajtur Beach Club të Lindsay Lohan.

7. Rihanna

Hiti “Umbrella” që e bëri Rihannan një yll u krijua fillimisht për Britney Spears por agjentët e saj nuk ishin të interesuar. Pas kësaj, kënga iu ofrua Mary J. Blige , por 30-vjeçari Jay-Z rrëmbeu gjurmët për Rihanna. Kanë kaluar më shumë se dhjetë vjet që kënga u publikua, por këngëtarja është akoma popullore dhe i bën fansat të lumtur me këngë dhe koncerte të reja në qytete në të gjithë botën.

8. Christina Aguilera

Christina Aguilera nuk është vetëm një këngëtare amerikane e famshme për aftësitë e saj të shkëlqyera të të kënduarit, por ajo është gjithashtu një Ambasadore e Mirësisë së UNICEF-it. Rolling Stone e emëroi atë një nga 100 këngëtaret më të mëdha të të gjitha kohërave – ajo ishte anëtarja më e re në listë. Për momentin, ajo ka ende një karrierë solo dhe po rrit vajzën dhe djalin e saj.

9. Katy Perry

Katy Perry lindi në një familje shumë fetare: nëna dhe babai i saj ishin predikues dhe ishin jashtëzakonisht të rreptë me vajzën e tyre. Ajo la shkollën në moshën 15-vjeçe dhe dy vjet më vonë, u largua nga shtëpia në mënyrë që askush të mos mund ta ndalonte atë të bënte muzikë. Katy kurrë nuk vazhdoi arsimimin e saj dhe ende ka probleme me drejtshkrimin. Në shkurt të vitit 2019, ajo u fejua me aktorin Orlando Bloom. Këngëtarja po shijon lidhjen e saj dhe nuk po planifikon të ketë fëmijë për momentin.

10. Lily Allen

Këngëtarja Lily Allen ishte një vajzë e keqe e vërtetë në fëmijëri: sjellja e saj ishte e tmerrshme, ajo shpesh merrte nota të këqija dhe ajo dëbohej rregullisht nga shkolla. Në fund, vajza u dërgua në një shkollë me konvikt. Në njërën prej intervistave të saj, këngëtarja pranoi, “Shumë njerëz përfitojnë nga arsimi, por ishte mënyra tjetër me mua”. Lily ka dy fëmijë, vazhdon të bëjë muzikë dhe bën shumë punë bamirësie. /Telegrafi/