Në fëmijërinë e tij, Bruce Willis ishte shumë i trembur dhe belbëzonte. Aktori dhe mundësi Dwayne Johnson vuajti nga mbipesha. Secili mashkull në këtë artikull ka historinë e vet. Disa prej tyre thjesht u rritën dhe u pjekën, dhe disa punuan me të vërtetë shumë për të bërë rrugën e tyre nga një djalë jo aq i popullarizuar, për t’u bërë me të vërtetë i famshëm dhe i lezetshëm. Por të gjithë dëshmojnë pikën e thjeshtë se askush nuk ka lindur hero, por mund të bëhet i tillë. Një shumë e vullnetit dhe punës së palodhur është prapa çdo historie suksesi.

Bright Side u ka hedhur një sy disa prej djemve më me ndikim në Hollywood, duke treguar se si ata dukeshin para se të bëheshin të famshëm dhe me të vërtetë tërheqës.

11. Dwayne Johnson

Mundësi dhe aktori amerikan Dwayne Johnson njihet gjithashtu si ‘The Rock’. Ai u emërua mashkulli më seksi i vitit 2016 nga revista “People”. Por Johnson jo gjithmonë dukej siç duket sot. Aktori është i lumtur që ndan fotot e fëmijërisë së tij në faqen e tij në Instagram dhe gjithashtu satirat që realizon me dukjen e tij të mëparshme.

10. Ryan Gosling

Pas rolit të tij në “The Notebook”, Gosling fitoi zemrat e shikuesve femra në të gjithë botën dhe u bë një yll i Hollywoodit. Dhe ai e filloi karrierën e tij në moshën 12 vjeç, kur dëgjoi audicionin për shfaqjen “Mickey Mouse Clubhouse”. Pastaj, ai bëri disa seri televizive për adoleshentë, duke përfshirë “New Hercules”.

9. Jason Momoa

Në rininë e tij, Momoa punoi si model në Hawaii dhe ai ishte shumë simpatik. Por në fotot e tij, është e vështirë të njihet ‘Aquaman’ nga Universe DC i Khal Drogo nga “Game of Thrones”. Mbresë e famshme në vetullën e tij të majtë, që e bën atë të duket edhe më i ashpër, është rezultat i një zënke kur ai u godit me një gotë birre.

Por kjo nuk është situata e vetme që ndikoi në mënyrën e dukjes së Momoaa. Para se të fillonin xhirimet për “Conan the Barbarian”, aktori i tha mikut të tij se personazhi i tij do të dukej më bindës nëse i prishej hunda. Pa menduar, shoku i tij e goditi dhe i theu hundën.

8. Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal ka qenë në industrinë e filmit që kur ishte 11 vjeç. Kjo është arsyeja pse shikuesit mund ta kujtojnë atë si një fëmijë me një pamje të pafajshme dhe një adoleshente të vështirë. Tani, Jake është shumë karizmatik, me pamje të mirë dhe tepër i talentuar.

7. Bruce Willis

Në fëmijërinë e tij, Bruce Willis përdoret belbëzonte shumë. Kur ishte nervoz, ai fjalë për fjalë nuk ishte në gjendje të fliste. Për të mposhtur këtë problem, ai mori pjesë në një klasë aktrimi. Ishte skena që e ndihmoi Willis të mundë problemin e tij të belbëzimit dhe të bëhet një nga djemtë më të lezetshëm në Hollywood.

6. Brad Pitt

Ky njeri me flokë bjond, me sy të kaltër dhe një buzëqeshje simpatike dukej shumë i mirë kur ishte i ri. Por me kalimin e viteve, Pitt u bë edhe më karizmatik dhe më i pjekur. Kjo është arsyeja pse ai është rregullisht në krye të top listave të burrave më të bukur në planet.

5. George Clooney

George Clooney është i suksesshëm, i pasur dhe i famshëm. Ai ka një grua të bukur. Por ai nuk ka qenë gjithmonë i tillë. Në fëmijërinë e tij, Clooney vuajti nga paraliza e Bell. Gjysma e fytyrës së tij ishte e paralizuar, ai nuk ishte në gjendje të hapte njërin nga sytë. Ai u tall nga shokët e tij të klasës dhe ata e quanin Frankenstein.

Për fat të mirë, ai arriti të kapërcejë këtë problem. Dhe që në moshën 21 vjeç, ai filloi të shkojë në shumë audicione në Hollywood. Por ne mendojmë se flokët e argjendtë duken shumë më mirë sesa kaçurrelat e tij të errëta.

4. Justin Timberlake

Justin Timberlake, ashtu si Ryan Gosling, e filloi karrierën e tij me shfaqjen “Mickey Mouse Clubhouse” kur ishte fëmijë. Pasi mbaroi punën e tij në shfaqje, në moshën 14 vjeçe, ai formoi një grup së bashku me disa djem të tjerë. Në atë kohë, ai kishte flokë kaçurrela. Tani, ai është 38 vjeç dhe ai patjetër që duket më mirë.

3. Robert Downey, Jr.

Robert Downey, Jr. është një aktor që është jashtëzakonisht magnetik, elegant dhe karizmatik. Ai ka qenë në krye të listave më seksi për meshkuj, por jo gjithmonë ka qenë i tillë. Përkundër pamjeve të tij të mëparshme, ai ende arriti të fitojë zemrën e Sarah Jessica Parker!

2. Chris Pratt

Në vitet e tij të adoleshencës, aktori i ardhshëm që përfundimisht do të luante rolet kryesore në “Jurassic World”, “Passengers” dhe “Guardians of the Galaxy”, i pëlqeu mundja në stilin e lirë. Më vonë, ai punoi vërtet shumë me pamjen dhe trupin e tij dhe sot duket mahnitës.

1. Keanu Reeves

Në fëmijëri, ylli i ardhshëm i filmit u diagnostikua me disleksi – një çrregullim leximi. Kjo është arsyeja pse ai ishte shumë i trembur. Reeves pranon se ai vazhdon të luftojë me këto probleme, por kjo nuk ka ndikuar në faktin se ai ende ka miliona tifozë në të gjithë botën. /Telegrafi/