Dua Lipa ditë më parë zbuloi skulpturën e saj nga dylli në muzeun më të famshëm në botë, Madame Tussauds.

Yjet e njohura janë të skulpturuara nga dylli deri në perfeksion, gjë që mahnit shumicën e vizitorëve të këtij muzeu.

Një storie e pabesueshme suksesi është ajo e Dua Lipës.

Dua Lipa si 8 vjeçare në muzeun Madame Tussauds, Foto: Instagram

Superylli shqiptar ka publikuar imazhe të saj të vizitës së parë kur ishte vetëm 8 vjeç.

Pikërisht në vitin 2004 babai i saj Dukagjini dhe nëna, Anesa, u larguan nga Kosova për të filluar jetë të re në Londër.

Dua Lipa pranë skulpturës së Jennifer Aniston, Foto: Instagram/DuaLipa

Vështirë dikush ta ketë menduar se vetëm 15 vjet më vonë, Dua Lipa do ta kishte skulpturën e saj të dyllit në këtë muze përkrah Jennifer Lopezit dhe shumë yjeve tjera, në vendin ku dikur ajo thjesht pozoi si një vajzë e lumtur që vizitoi muzeun dhe erdhi nga Prishtina në Londër.

“Udhëtimi im i parë në Madame Tussadus në vitin 2004 kur familja ime erdhi për vizitë nga Prishtina”, ka shkruar Dua Lipa në postimin e saj në Instagram.

Foto: Instagram/DuaLipa

Prapa kësaj skulpture qëndrojnë pa fund suksese në një kohë të shkurtër.

Dua Lipa sapo vjen nga suksesi më i madh në karrierën e saj, një sukses historik ky me dy çmime Grammy të fituara nga akademia amerikane e muzikës.

Foto: Instagram/DuaLipa

Ajo më parë ka fituar edhe çmime tjera prestigjioze si Brit Aëards, ndërsa hitet e saj janë botërore.

Dua Lipa performoi në gusht në vendin tonë në festivalin Sunny Hill i cili ka marrë përmasa botërore falë prezencës së Duas.

/Telegrafi/