Shuhen ‘ëndrrat në teatrin’ e Manchester United: Harry Kane eliminon Djajtë e Kuq nga Liga e Kampionëve

Bayern Munichu e ka eliminuar Manchester Unitedin nga Liga e Kampionëve, pas fitores 1-0 në Old Trafford në rrethin e fundit të fazës së grupeve.

Ndeshjen më mirë e nisën mysafirët, që synuan të kalonin sa më parë në epërsi.

Në minutën e 18-të, Jamal Musial kërkoi penallti, por gjyqtari sinjalizoi se loja duhej të vazhdonte.

Më pas ishte një lojë e baraspeshuar, me dy ekipet që luanin një lojë të kujdesshme.

Edhe pjesa e dytë nisi me një qetësi të madhe, me dy ekipet që nuk ofruar ndonjë rast serioz për gol.

Por, kampioni në fuqi i Bundesligës ia doli të shënonte golin e epërsisë në minutën e 71-të, kur Harry Kane u asistua prej Kingsley Coman.

Kjo ishte një goditje shokuese për Djajtë e Kuq, që nuk patën fuqi të riktheheshin dhe nuk ia dolën të arrinin kështu as kualifikimin në Ligën e Evropës.

Bayern Munichu e mbylli këtë fazë si lider i Grupit A me 16 pikë, Copenhaga me tetë, Galatasaray me pesë dhe arrin kualifikimin në Ligën e Evropës, ndërsa Manchester United me katër eliminohet nga gara. /Telegrafi/

Tarifa marramendëse e Kylian Mbappes për nënshkrimin me Real Madridin u zbulua nga Fabrizio Romano

Mashtrim i paparë: Ish-lojtari i Barcelonës nënshkroi për Dinamon e Bukureshtit, vëllai binjak luante për të

Dikur cilësohej si ‘Cristiano Ronaldo i ardhshëm’ – ish-legjenda e Man United tani ka mbetur pa ekip

Dyshime se ndeshja mes Man United dhe Arsenalit ishte e kurdisur - tifozët vërshojnë me komente në rrjetet sociale

Luis Enrique u cilësua patetik për atë që i bëri Keylor Navasit gjatë ndeshjes së fundit të tij për PSG-në

Diamanti dardan në menaxhim nga ikona Francesco Totti: I ka përcjellë ndeshjet e Kosovës, jam i lumtur që do të bashkëpunojë me të