LAJMI I FUNDIT:

Shtatë lojtarëve që u kanë mbetur vetëm edhe 12 ndeshje për ta bindur Ten Hagun që mos t’i largojë nga United

Shtatë lojtarëve që u kanë mbetur vetëm edhe 12 ndeshje për ta bindur Ten Hagun që mos t’i largojë nga United

Trajneri i Manchester United, Erik ten Hag ka disa vendime të rëndësishme për të marrë në fund të sezonit.

Reklama

Holandezi aktualisht është duke tentuar të mbyllë sezonin me tre trofe të fituar, pasi dëshiron të fitojë Kupën FA dhe Ligën e Evropës, derisa ka fituar Kupën Carabao.

Megjithatë, rindërtimi i holandezit në Old Trafford do të vazhdojë gjatë verës dhe disa lojtarë do të duhet të hapin rrugën për yjet e ardhshëm.

Liverpooli mund të dështojë të kualifikohet në Ligën e Kampionëve edhe nëse futet në top katërshe në Ligën Premier
Lexo po ashtu Liverpooli mund të dështojë të kualifikohet në Ligën e Kampionëve edhe nëse futet në top katërshe në Ligën Premier

Strategu 53-vjeçar do të duhet të mbledhë fonde për të bërë nënshkrime, veçanërisht nëse Djajtë e Kuq humbasin kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

Kjo është arsyeja pse disa lojtarë, të cilët nuk kanë arritur të bëjnë përshtypje te Ten Hag, do të shiten në afatin kalimtar të verës – nëse nuk arrijnë ta ndryshojnë mendjen e tij në 12 ndeshjet e ardhshme të Ligës Premier.

SunSport hedh një shikim te shtatë lojtarët që mund të largohen në verë nga Old Trafford:

Tejkalohet shuma e ofruar nga Jim Ratcliffe: Sheikh Jassim përmirëson ofertën për blerjen e Manchester United
Lexo po ashtu Tejkalohet shuma e ofruar nga Jim Ratcliffe: Sheikh Jassim përmirëson ofertën për blerjen e Manchester United

ANTHONY MARTIAL

Sulmuesi francez gëzoi një ringjallje të vogël nën Ten Hag , por asgjë afër suksesit të Marcus Rashford.

Një sërë lëndimesh kanë ndaluar rigjallërimin e Martial dhe Ten Hag duket se i jep përparësi një sulmuesi për të zëvendësuar Cristiano Ronaldon në verë.

Kontrata e francezit skadon gjithashtu në vitin 2024, dhe United mund të tentojë të përfitojë nga ai në fund të sezonit.

Asi i Man Utd, Anthony Martial ka të ngjarë të shkojë me skuadrën në kërkim të një sulmuesi

SCOTT McTOMINAY

Mesfushori nuk është aktualisht në planet e United, me Ten Hag që preferon Fred, Christian Eriksen, Casemiro dhe Marcel Sabitzer në qendër të fushës.

Trajneri i Newcastle, Eddie Howe është një admirues i madh i McTominay, i cili do të kishte një tarifë fitimprurëse dhe duket i prirur të transferohej në Tyneside gjatë verës pasi do të kishte më shumë mundësi.

Manchester United po shitet për një shumë rekorde
Lexo po ashtu Manchester United po shitet për një shumë rekorde

WOUT WEGHORST

Sulmuesi holandez iu bashkua United në formë huazimi nga Burnley në janar për të zëvendësuar Ronaldon, por deri më tani nuk ka arritur as të eklipsojë legjendën e klubit.

Weghorst nuk është njeriu për të udhëhequr sulmin e United dhe duhet të kthehet në Clarets të Vincent Kompanys sapo marrëveshja e tij të përfundojë në qershor.

Asi i Manchester United, Wout Weghorst, nuk ka arritur të bindë në sulm

AARON WAN-BISSAKA

Ten Han nuk e sheh Wan-Bissakan si mbrojtësin e tij të djathtë dhe preferon Diogo Dalot.

Kontrata e Wan-Bissaka skadon vitin e ardhshëm dhe United mund të zgjedhë të arkëtojë para në mes të interesit intensiv nga ish-klubi i tij Crystal Palace.

Inteligjenca Artificiale krijon formacionin më të mirë në histori të Manchester United - shumë legjenda mbesin jashtë tij
Lexo po ashtu Inteligjenca Artificiale krijon formacionin më të mirë në histori të Manchester United - shumë legjenda mbesin jashtë tij

DAVID DE GEA

Portieri spanjoll ende frymëzon besim të jashtëzakonshëm në portën e Manchester United.

Por, kontrata fitimprurëse e De Geas skadon në qershor dhe United do të zgjasë qëndrimin e tij 12-vjeçar në Old Trafford vetëm nëse ai bie dakord për një pagë më të ulët mes një ristrukturimi të ardhshëm të pagave.

Portieri i Manchester United, David de Gea do të duhet të pranojë një pagë më të ulët

HARRY MAGUIRE

Ende kapiteni i skuadrës së Manchester United, por Maguire e ka humbur vendin nga Raphael Varane dhe Lisandro Martinez.

Dhe Ten Hag shpesh ka preferuar të startojë mbrojtësin e majtë Luke Shaë si qendërmbrojtës edhe kur Maguire ishte në gjendje të mirë.

Ten Hag e do yllin e rivalit nga Liga Premier
Lexo po ashtu Ten Hag e do yllin e rivalit nga Liga Premier

MARCEL SABITZER

Austriaku iu bashkua Djajve të Kuq si huazim nga Bayern Munich për të zëvendësuar të lënduarin Christian Eriksen në mesfushë.

Eriksen duket se do të kthehet në formacionin fillestar të Ten Hag sezonin e ardhshëm pasi Sabitzer ende nuk e ka bindur trajnerin e tij dhe hierarkinë e klubit për të përmbushur klauzolën e tij të raportuar të lirimit prej 20 milionë euro. /Telegrafi/

Marcel Sabitzer i është bashkuar Manchester United në formë huazimi deri në fund të sezonit

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Premier League
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Kalo në kategori