LAJMI I FUNDIT:

Shtatë largimet e para që pritet të ndodhin te PSG

Shtatë largimet e para që pritet të ndodhin te PSG

Paris Saint-Germain është duke e përqendruar vëmendjen më të madhe në rinovimin e Kylian Mbappes, por klubi është gjithashtu i vetëdijshëm se ata duhet të lehtësojnë skuadrën e tyre dhe do të shikojnë të shesin lojtarë këtë janar.

Klubi aktualisht ka më shumë se 30 lojtarë të ekipit të parë në rezervat e tij, dhe si rezultat do të jetë më kërkues për të hequr qafe disa prej yjeve të tyre më të papërdorur.

Sipas L’Equipe, PSG duhet të sjellë rreth 100 milionë euro në dy afatet e ardhshme të transferimeve dhe afati dimëror është vetëm çështje ditësh.

Largimi i parë drejt e në La Liga

Rafinha është më afër largimit nga Parc des Princes dhe Real Sociedad duket të jetë destinacioni i tij më i mundshëm, pasi mezi ka arritur 221 minuta për PSG.

Reklama

Ai pritet të zbarkojë në San Sebastian në një huazim fillestar deri në fund të sezonit, kështu që ai do të ulë vetëm përkohësisht faturën e pagave të tyre.

50 milionë euro të tjera

Thilo Kehrer dhe Abdou Diallo janë të tjerët që mund të largohen këtë dimër dhe Transfermarkt vlerëson secilin në 25 milionë euro. Nëse PSG merr 50 milionë euro për çiftin, ata do të jenë të kënaqur me punën e tyre.

Kandidatët e tjerë

Julian Draxler dhe Layvin Kurzawa janë të tjerët që, sipas L’Equipe, PSG dëshiron t’i largojë. Të dy, megjithatë, kanë kontrata deri në vitin 2024 dhe çdo klub i interesuar do të duhet të shpenzojë për t’i transferuar ata, si dhe të përfshihet në negociata të vështira pasi asnjë lojtar nuk dëshiron të largohet nga Parisi.

Reklama

Sergio Rico ka të ngjarë të jetë më i hapur për një largim, pasi është zgjedhja e tretë, pas Keylor Navas dhe Gianluigi Donnarumma dhe Mauro Icardi është një tjetër që klubi do të dëshirojë t’i jap lamtumirën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Kalo në kategori