Lojtarët e Kosovës, Shkëlqim Demhasaj dhe Benjamin Kololli, kanë shënuar në ndeshjet e javës së 34-të në Superligën e Zvicrës.

Elita e futbollit zviceran këtë mesjavë i ka zhvilluar ndeshjet e xhiros së 34-të.

Baseli në këtë xhiro ka shënuar fitore 3-2 në shtëpi përballë Luzernit.

Për mysafirët e Luzrenit, të dy golat i shënoi sulmuesi i Kosovës, Shkëlqim Demhasaj.

Një gol në këtë ndeshje e shënoi Albian Ajeti.

Golin këtë xhiro e ka gjetur edhe Benjamin Kololli, që ka shënuar në fitoren 3-0 të Zurich ndaj Thunit.

Edhe Bastien Toma ia ka dhëne fitoren Sionit ndaj Xamaxit. /Telegrafi/