LAJMI I FUNDIT:

Shqipëria në ‘Grupin e Vdekjes’, vëmendja edhe tek grupet A dhe D

Shqipëria në ‘Grupin e Vdekjes’, vëmendja edhe tek grupet A dhe D

Në Hamburg të Gjermanisë u bë hedhja e shortit për Euro 2024, ndërsa Shqipëria ishte tejet e pafat.

Ceremonia filloi në ora 18:00, ndërsa kuqezinjtë nuk mund të mendonin për një grup më të vështirë se kaq.

U bë e ditur fillimisht se Shqipëria do të jetë në Grupin B me Spanjën, dhe nga këtu filloi gjithçka si është më së keqi.

Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'
Lexo po ashtu Skandal në shortin për Euro 2024: U dëgjuan zëra nga marrëdhënie intime, Giorgio Marchetti kërkoi të ndalej 'zhurma'

Në grup me Shqipërinë më pas u shortuan edhe Kroacia me Italinë, duke e bërë këtë edhe “Grupin e Vdekjes”.

Grup interesant është edhe ai D, ku aty gjenden Franca, Holanda, Austria, dhe fituesi i play-off-it (Polonia, Uellsi, Finlanda ose Estonia).

Shqipëria mëson datat e ndeshjeve për Euro 2024
Lexo po ashtu Shqipëria mëson datat e ndeshjeve për Euro 2024

Nuk duhet lënë anash as Grupin A, aty ku Zvicra e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqiri do të përballet me nikoqiren, Gjermaninë, Skocinë dhe Hungarinë.

Më poshtë mund të shikoni të plot shortin e hedhur në Hamburg dhe renditjen nëpër grupe. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Karate
Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Premier League
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

NBA
Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Premier League
Kalo në kategori