Robert Lewandowski ka kontratë me Barcelonën deri në vitin 2026 me opsion për ta zgjatur edhe për një vit, por sulmuesi polak do të mendonte ta mbyllte karrierën në MLS pas largimit nga Katalonia.

Të paktën kështu ka zbuluar bashkëlojtari i Lewandowskit nga Polonia dhe sulmuesi aktual i Charlotte FC, Karol Swiderski.

“Po, [Lewandowski] më pyet ndonjëherë [për MLS]. Nuk jam i sigurt nëse ai do të lëvizë, por ajo që mund të shoh kur fola me të, ndoshta ai do të dëshirojë të shkojë një ditë në MLS për të përfunduar karrierën e tij këtu”.

“Unë jam duke pritur për këtë moment, kështu që shpresoj se ai do të vijë këtu, sepse ai është me të vërtetë një legjendë, [jo vetëm] në Poloni, por edhe në Evropë. Ai ka shënuar shumë, shumë gola, kështu që do të ishte mirë të takoheshim. atë në MLS”, ka thënë Swiderski.

Reklama
Reklama

Lewandowski tashmë është pyetur disa herë nëse do të ishte i gatshëm të tërhiqej nga futbolli në Shtetet e Bashkuara.

Para se të largohej nga Bayern Munich për t’u bashkuar me Barcelonën, polaku ishte i paqartë kur u pyet nëse mund të luante një ditë në MLS, por e kishte pranuar se shpesh pyet lojtarët polakë dhe gjermanë.

Lewandowski ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje për Blaugranat, të cilët aktualisht janë në krye të tabelës së La Liga. /Telegrafi/