LAJMI I FUNDIT:

Hidhet shorti, mësohen çiftet për çerekfinalet, gjysmëfinalet dhe finalen e Ligës së Kampionëve

Hidhet shorti, mësohen çiftet për çerekfinalet, gjysmëfinalet dhe finalen e Ligës së Kampionëve

Me fillim nga ora 12:00 ka filluar hedhja e shortit për çerekfinalet, gjysmëfinalet dhe finalen e madhe të Ligës së Kampionëve dhe tashmë janë mësuar çiftet.

Reklama

Shorti i çerekfinaleve, gjysmëfinaleve dhe finales së Ligës së Kampionëve 2021/22 është mbajtur në Shtëpinë e Futbollit Evropian në Nyon të Zvicrës.

Klube si Manchester City, Liverpool, Chelsea, Real Madrid, Atletico Madrid, Bayern Munich, Benfica dhe Villarreal janë tetë skuadrat më të mira të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve.

Gjithçka që duhet të dini rreth shortit të çerekfinaleve dhe gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve
Lexo po ashtu Gjithçka që duhet të dini rreth shortit të çerekfinaleve dhe gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve

Ky short ka sjell ndeshje të forta, por edhe tjera më pak të forta në letër.

Ndeshja më fortë padyshim se është ajo në mes te Chelsea dhe Real Madridi, ndërsa interesant pritet të jetë edhe mes Man Cityt dhe Atleticos.

Në çerekfinale, Bayern Munich do të ndeshet me Villarrealit, teksa Liverpooli me Benficën.

Në gjysmëfinale, fitues i takimit Benfica-Liverpool do të përballen me Villarreal ose Bayernin, ndërsa fituesi i përballjes City-Atletico do ndeshet me fituesin e takimit Chelsea-Real Madrid.

Në finale, vendas shkaku i procedurave do të llogaritet fituesi i gjysmëfinales mes jetë (Benfica-Liverpool dhe Villarreal-Bayern), ndërsa mysafir fituesi i gjysmëfinaleve (Man City-Atletico dhe Chelsea-Real Madrid).

Ndeshjet e para çerekfinale do të zhvillohet me 5 dhe 6 prill, ndërsa ato kthyese me 12 dhe 13 prill.

Gjysmëfinalet e para është paraparë të zhvillohen me 26 dhe 27 prill, teksa ato të dytat me 3 dhe 4 maj. Finalja me 28 maj.

Çiftet e çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve

Chelsea – Real Madrid

Manchester City – Atletico Madrid

Villarreal – Bayern Munich

Benfica – Liverpool

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
Pochettino tregon çfarë pret nga Armando Broja

Pochettino tregon çfarë pret nga Armando Broja

Premier League
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Kalo në kategori