LAJMI I FUNDIT:

Me shitjen e dy lojtarëve, Roma dëshiron t’i balancojë librat ekonomik

Me shitjen e dy lojtarëve, Roma dëshiron t’i balancojë librat ekonomik

Roma po mbyll disa shitje të tjera përpara afatit të 30 qershorit, duke negociuar marrëveshjet për Carles Perez me Celta Vigon dhe Bryan Reynolds me KVC Westerlo.

Giallorossët duhet të mbledhin 30 milionë euro nga shitjet e lojtarëve deri në fund të muajit për të balancuar librat dhe tashmë kanë shitur Cristian Volpato dhe Filippo Missori te Sassuolo për një total prej 10 milionë euro, duke mbajtur një ulje prej 15 për qind të tarifave të tyre të ardhshme të transferimit.

Sipas Sky Sport Italia, Roma po afrohet gjithashtu me sigurimin e shitjes së mesfushorit Carles Perez te Celta Vigo për 5.5 milionë euro.


Mesfushori tashmë e kaloi këtë sezon në huazim me skuadrën spanjolle me një kosto prej 1 milion euro dhe propozimi fillestar prej 5 milionë u refuzua.

Calciomercato.it gjithashtu vë në dukje se bisedimet po vazhdojnë me Westerlon për të shitur Reynolds.

Oferta e tyre prej 3.25 milionë euro u refuzua dy ditë më parë dhe një tjetër ofertë pritet nesër.

Mbrojtësi i djathtë u ble nga FC Dallas për 7 milionë euro në 2021 dhe u dëshmua të ishte një dështim, me huazimet në Belgjikë te KV Kortrijk dhe Westerlo.

Roma duhet të marrë të paktën 3.1 milionë euro nga shitja e tij për të shmangur humbjen neto. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

Ndërkombëtare

"I them çdo ditë eja te Real Madridi" - Carvajal tregon se cilin lojtar të Spanjës e do te Los Blancos

Përfaqësueset
Anglisë mund t’i jepet një avantazh i madh përpara finales së Euro 2024 kundër Spanjës

Anglisë mund t’i jepet një avantazh i madh përpara finales së Euro 2024 kundër Spanjës

Përfaqësueset
Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori