LAJMI I FUNDIT:

Shef Gipa rikthehet në skeçin e ri të Stupcave: I lan e shpërlan rrugët nga krimi

Shef Gipa rikthehet në skeçin e ri të Stupcave: I lan e shpërlan rrugët nga krimi

Të hënën është lansuar skeçi më i ri i Stupcave “Shef Gipa”, në të cilin shohim rikthimin e Gipës në rolin e heroit.

Reklama

“Nëse e lyp, e gjon” dëgjohet Shef Gipa, i luajtur nga Vedat Bajrami, duke ju drejtuar Krrabzës, njërit prej kriminelëve që mendojnë se kontrollojnë lagjen.

Krrabza, që luhet nga Mensur Safqiu, shihet duke shkaktuar probleme, me shitës të ndryshëm, e gra që janë duke shkuar në punë.

Të gjitha lajmet nga Stupcat
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Stupcat

Si në çdo skeç të tyre, aktorët Vedat Bajrami, Mensur Safqiu e Osman Azemi paraqesin një realitet të hidhur në Kosovë, me dozë të shijshme humori. Stupcat, të njohur për satirën e tyre për gjendjen aktuale në vend, kësaj radhe shfaqin Shef Gipën dhe forcat speciale të Policisë së Kosovës si heronj dhe “shpërlarës” të rrugëve nga ata që shkaktojnë probleme.

Stupcat, e në këtë rast Gipa, janë gjithmonë të dashur nga publiku, duke tërhequr vizitorë të shumtë në GjirafaVideo.

Më poshtë mund ta gjeni videon e plotë të skeçit “Shef Gipa”: