Legjenda e Anglisë, sulmuesi Alan Shearer ndjen se Arsenali nuk i vjen keq që t’ia dorëzojë Arsene Wengeri një kontratë të re këtë verë dhe me këtë të heq dorë nga lufta për titull.

Topçinjtë pësuan humbje humbje 2-1 në Watford të shtunën në mbrëmje për t’i parë ata të binin në vendin e gjashtë në Ligën Premier, nëntë pikë më pak se udhëheqësit e Manchester City.

Wenger: Sanchez dhe Ozil mund të largohen që në janar Wenger: Sanchez dhe Ozil mund të largohen që në janar

Sipas Shearerit, problemi i Arsenalit është trajneri francez, Wenger dhe drejtuesit duke ia vazhduar kontratën do të heqin dorë nga titulli kampion.

“Duke i dhënë Arsene Wengerit një kontratë të re në verë, është bërë e qartë për lojtarët dhe tifozët se dështimi për të fituar titullin gjatë 13 viteve të fundit nuk ka rëndësi”, ka shkruan Shearer në The Sun.

Wenger po fajësohet nga shumëkush si fajtor kryesor për “Arsenalin e dobët”

Shearer gjithashtu vë në dukje të ardhmen e pazgjidhur të Mesut Ozilit dhe Alexis Sanchezit.

Sipas ish-sulmuesit anglez shitja e këtyre dy lojtarëve do të ketë një efekt të madh destabilizues në ekip.

Legjenda e Arsenalit: Ozil duhet të zhduket në janar Legjenda e Arsenalit: Ozil duhet të zhduket në janar

“Arsenali duhet t’i kishte shitur ato në fillim të afatit kalimtar të transferimeve të verës apo edhe gjashtë muaj para kësaj”.

“Pas shitjes së tyre duhet t’i kishin marr disa lojtarë të rinj të uritur që duan të jenë sa më lart”, përfundoi ish-legjenda e futbollit anglez. /Telegrafi/