LAJMI I FUNDIT:

Shakhtari konfirmon bisedimet me Chelsean për Mudryk, thonë se marrëveshja është afër

Shakhtari konfirmon bisedimet me Chelsean për Mudryk, thonë se marrëveshja është afër

Klubi ukrainas, Shakhtar Donetsk ka konfirmuar me anë të një komunikate dhe janë afër marrëveshjes me Chelsean për shitjen e Mykhailo Mudryk.  

Emri i Mudryk është më i përfoluri në këtë dimër, pasi emri i tij ka futur në ‘luftë’ klubet anglez.

Deri sot, Arsenali llogaritet favorit për transferimin e lojtarit, pasi kishte ofruar 80 milionë euro plus 15 milionë euro tjera bonuse.

Megjithatë, rivali i tyre Chelsea duket se është afër ta rrëmbej yllin ukrainas, pasi ka ofruar plot 100 milionë euro për Mudryk.

Është vet klubi ukrainas që ka konfirmuar bisedimet mes klubeve, duke thënë se marrëveshja e transferimit është afër.

“Presidenti i FC Shakhtar, Rinat Akhmetov dhe bashkëpronari i Chelseat, Behdad Eghbali, diskutuan sot transferimin e Mykhailo Mudryk te Chelsea FC”.

“Palët janë shumë afër marrëveshjes për transferimin e lojtarit në klub”, thuhet në njoftimin e klubit ukrainas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Granit Xhaka merr çmimin si 'Lojtar i ndeshjes' nga UEFA - statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Përfaqësueset
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Itali - Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Përfaqësueset
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori