LAJMI I FUNDIT:

Chelsea do t’ia ‘rrëmbej’ Arsenalit sulmuesin Mudryk, Blutë paraqesin mega ofertën për Shakhtarin

Chelsea do t’ia ‘rrëmbej’ Arsenalit sulmuesin Mudryk, Blutë paraqesin mega ofertën për Shakhtarin

Chelsea thuhet se ka bërë një përpjekje dramatike për të rrëmbyer transferimin e paralajmëruar të Arsenalit për Mykhailo Mudryk, pasi tashmë ka bërë një ofertë shumë të lartë dhe ka udhëtuar drejt Polonisë për të kompletuar transferimin.

Reklama

Topçinjtë janë lidhur shumë me sulmuesin anësor të Shakhtar Donetsk gjatë gjithë dimrit, duke bërë dy oferta dhe duke u ofruar shumë me transferimin e tij.

Megjithatë, rivalët londinez, Blutë kanë mbetur gjithashtu në garë dhe tani duan ta rrëmbejnë yllin ukrainas.

Sipas ekspertit të transferimeve Fabrizio Romano, bordi i Chelseat ka fluturuar në Poloni në një përpjekje për të arritur një marrëveshje verbale me Shakhtarin.

Romano shton se oferta e Chelseat për Mudryk është mbi 100 milionë euro, duke tejkaluar atë të Arsenalit që sillet rreth 80 milionë.

Pavarësisht interesimit të dukshëm të Chelseat, Romano këmbëngul se pozicioni i Mudryk është vendimtar në të gjithë këtë dhe se Arsenali shihet si favorit në rast se shikohet dëshira e lojtarit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

La Liga
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
Kalo në kategori