Sensacioni i Barcelonës u duartrokit nga i gjithë ‘Santiago Bernabeu’ pas super paraqitjes ndaj Brazilit

Adoleshenti Lamine Yamal mori një ovacion të fortë nga publiku madrilen në stadiumin Santiago Bernabeu gjatë ndeshjes mes Spanjës dhe Brazilit, e cila u mbyll me rezultat 3-3.

Ishte një ndeshje spektakolare në të cilën Spanja ishte afër fitores, duke qenë në epërsi 2-0 dhe 3:2, por me Brazilin që barazoi me penallti në minutën e gjashtë të shtesës.

Spanjollët drejtoheshin nga sulmuesi 16-vjeçar i Barcelonës, Yamal, i cili fitoi një penallti për golin e parë, asistoi Dani Olmon për të dytin dhe pasoi tek Dani Carvajal, kur fitoi një tjetër penallti për golin e tretë.

Pas një loje të shkëlqyer, Yamal mori duartrokitje nga i gjithë stadiumi në këmbë kur u zëvendësua në fund të ndeshjes, pavarësisht nga rivaliteti i madh mes Realit dhe Barcelonës.

Meqë ra fjala, Spanja kaloi në epërsi në minutën e 12-të me golin e Rodrit nga penalltia, ndërsa Olmo e bëri 2-0 në minutën e 36-të. Brazili shkurtoi rezultatin me Rodrygo në minutën e 40-të dhe Endrick barazoi në minutën e 50-të.

Në minutën e 87-të, Rodri shënoi një penallti tjetër për të kaluar Spanjën në epërsi 3-2, dhe Lucas Paquet gjithashtu shënoi 3-3 nga penalltia në minutën e gjashtë të kohës shtesë.

Ndryshe, Yamal bëhet ylli i tretë i Barcelonës që duartrokitet nga i gjithë ‘Bernabeu’, pasi Ronaldinhos dhe Andres Iniestas. /Telegrafi/

Një yll tek Bayerni, tjetri tek Barcelona – dy ekipet po përgatiten për një marrëveshje të madhe shkëmbimi

Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Ish-futbollisti legjendar anglez jep një teori interesante mbi atë që ndodhi mes Salahut dhe Kloppit

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur