LAJMI I FUNDIT:

Sead Kolasinac rezulton pozitiv me COVID-19

Sead Kolasinac rezulton pozitiv me COVID-19

Mbrojtësi i Arsenalit dhe Bosnjës, Sead Kolasinac ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19, por ky test nuk ndikon në ndeshjen ndaj Italisë, e cila do të zhvillohet sipas orarit.

Federata Boshnjake e Futbollit sapo ka konfirmuar se testi i Kolasinac u kthye pozitiv dhe e njëjta gjë është me Ibrahim Sehic, i cili kishte dalë pozitiv të martën.

Të tjerë si Edin Dzeko, Aldin Turkes, Haris Hajradinovic, Ajdin Hasic, Armin Hodzic dhe Samir Zeljkovic tashmë ishin testuar pozitivisht. Të gjithë ata do të humbin ndeshjen e kësaj mbrëmje në Ligën e Kombeve kundër Italisë.

Sipas rregullave të UEFA-s, një ekip duhet të ketë të paktën 13 lojtarë në dispozicion për të luajtur një lojë, prandaj ndeshja kundër Italisë do të zhvillohet.

Reklama

Azzurrëve iu duhet një fitore për t’u kualifikuar në fazën finale të Ligës së Kombeve pas fitores 2-0 kundër Polonisë të dielën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori