LAJMI I FUNDIT:

Më së shumti dëshirojmë të eksperimentojmë në krevat…

Më së shumti dëshirojmë të eksperimentojmë në krevat…
Reklama

Besoni apo jo, potenciali krijues në krevat arrin kulmin kur bëhemi diçka më të vjetër!

Hulumtimi në të cilin kanë marrë pjesë 2.400 kanadezë, të moshës 40 dhe 59 vjeç, ka treguar që jemi më inovativë në krevat kur “hyjmë në moshë”.


E dini që jeta seksuale nuk bëhet gjithnjë e më e keqe kur jemi duke u plakur.

Përkundrazi, më shumë se gjysma e të anketuarve janë përgjigjur që janë të gatshëm të provojnë gjëra të reja, më shumë se kur kanë qenë 10 vjet më të rinj.

Man and Women on a bed

Gjithashtu lajm i mirë është që 40 për qind e të martuarve kanë deklaruar që bëjnë seks një herë në javë, me çka janë thyer barrierat dhe paragjykimet që çdo gjë vdes kur je i martuar.

Të intervistuarit thonë që çelësi i kënaqësisë është në komunikim dhe që ai kontribuon shumë në jetën seksuale.

Është me rëndësi të bisedoni me partnerin për fantazitë e fshehura seksuale. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Vendet më të vizituara në vitin 2023: Shtetet evropiane janë në tri vendet e para

Vendet më të vizituara në vitin 2023: Shtetet evropiane janë në tri vendet e para

Çfarë të vizitosh
Mos e hidhni hirin: Mund të përdoret për të neutralizuar aromat e pakëndshme ose për të hequr njollat nga mobiliet

Mos e hidhni hirin: Mund të përdoret për të neutralizuar aromat e pakëndshme ose për të hequr njollat nga mobiliet

Bëje vet
Këtë lëng e mban në shtëpi çdo femër, i heq për mrekulli njollat nga atletet

Këtë lëng e mban në shtëpi çdo femër, i heq për mrekulli njollat nga atletet

Bëje vet
Nëse flini me çorape apo zbathur, kjo për ju e tregon një gjë të rëndësishme!

Nëse flini me çorape apo zbathur, kjo për ju e tregon një gjë të rëndësishme!

Këshilla Lifestyle
Bima e shtëpisë që mirëmbahet më lehtë: Ujitet një herë në dhjetë ditë dhe mund të zgjasë me dekada

Bima e shtëpisë që mirëmbahet më lehtë: Ujitet një herë në dhjetë ditë dhe mund të zgjasë me dekada

Lule
Hëna e plotë te Binjakët: Zbulo se ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Hëna e plotë te Binjakët: Zbulo se ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Astrologji
Kalo në kategori