LAJMI I FUNDIT:

Sarah Mgbeike më e mira e xhiros së 10-të në Ligën Unike

Sarah Mgbeike më e mira e xhiros së 10-të në Ligën Unike
photo by: @Shpend Ahmeti

Ka përfunduar faza e rregullt e garave në Ligën Unike të Femrave.

Reklama

Prishtina mundi Penzën në udhëtim për të siguruar vendin e tretë, ndërsa në fitoren e prishtinaseve më e mira ishte Sarah Mgbeike me 23 pikë, nëntë kërcime dhe gjashtë asistime.

Mgbeike shpallet MVP e kësaj jave, ndërsa në fitoren e prishtinaseve kontribuoi Kaela Hilaire me 15 pikë e 15 asistime, por edhe tri kërcime.

Bashkimi siguroi vendin e parë pas fitores ndaj Tiranës, ku u dalluan Arbnore Përquku me 16 pikë, shtatë kërcime dhe 12 asistime, si dhe Khadija Haywood me 19 pikë, nëntë kërcime dhe tri asistime.

Partizani mundi Flamurtarin, ku më e mira ishte Ornela Lalaj me 20 pikë, katër kërcime dhe tri asistime.

Top 5

Sarah Mgbeike (Prishtina) 23 pikë, 9 kërcime, 6 asistime

Kaela Hilaire (Prishtina) 15 pikë, 3 kërcime, 15 asistime

Arbnore Përquku (Bashkimi) 16 pikë, 7 kërcime, 12 asistime

Khadija Haywood (Bashkimi) 19 pikë, 9 kërcime, 3 asistime

Ornela Lalaj (Partizani) 20 pikë, 4 kërcime, 3 asistime

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Kalo në kategori