LAJMI I FUNDIT:

Santiana Maloku tregon se është një myslimane e devotshme, ndërsa publikon fotografi duke kryer faljen e mëngjesit

Santiana Maloku tregon se është një myslimane e devotshme, ndërsa publikon fotografi duke kryer faljen e mëngjesit

Santiana Maloku, e cila u bë e njohur për publikun gjatë pjesëmarrjes së saj në spektaklin “Big Brother VIP Kosova”, ka befasuar ndjekësit e saj me një zbulim të ri në rrjetet sociale.

Ajo ka treguar për devotshmërinë e saj fetare si besimtare myslimane përmes një fotografie të publikuar në InstaStory, ku shihet duke bërë faljen e mëngjesit.

Bukuroshja nga Gjakova i ka shprehur ndjenjat e saj pozitive ndaj këtij momenti të rëndësishëm ditor me fjalët: “Ndjenja më e mirë në botë”, duke shtuar një mbishkrim në fotografinë që ndau me ndjekësit e saj.

Foto: Santiana Maloku/InstaStory

Ky veprim e bën të qartë se Santiana praktikon besimin e saj me përkushtim, dhe se kjo përvojë për të është burim kënaqësie dhe qetësie të brendshme.

Veprimi ka shkaktuar befasim midis fansave të ish-banores së shtëpisë së “Big Brother VIP Kosova”, duke qenë se shumë prej tyre nuk ishin në dijeni të anës fetare të modeles gjatë kohës së saj në shtëpinë më të famshme në Kosovë.

Foto: Santiana Maloku/Instagram

Si një nga banoret më të zëshme të programit, e cila arriti të avanconte deri në gjysmëfinalen e spektaklit, Santiana nuk kishte ndarë më parë me publikun praktikën e saj fetare.

Ky zbulim ofron një perspektivë të re mbi personalitetin dhe jetën private të Santiana Malokut, e cila dëshmon se njerëzit kanë shumë dimensione dhe se ajo që shfaqet në ekran nuk është gjithmonë e gjitha e vërteta e një personi. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Magazina
Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Magazina
I kërkojnë të telefonojë Meritonin për t’ia kërkuar pesë mijë euro borxh, ja si reagon vëllai i Ilnisës në emision

I kërkojnë të telefonojë Meritonin për t’ia kërkuar pesë mijë euro borxh, ja si reagon vëllai i Ilnisës në emision

Magazina
Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Magazina
Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Magazina
Egla Ceno thotë se ajo dhe Luizi jetojnë në një pallat: U takuam një ditë në ashensor

Egla Ceno thotë se ajo dhe Luizi jetojnë në një pallat: U takuam një ditë në ashensor

Magazina
Kalo në kategori