LAJMI I FUNDIT:

Sanchez apo Lukaku? Pogba apo Xhaka? – Arsenal-Man United, formacioni i kombinuar i derbit të javës në Ligën Premier (Foto)

Sanchez apo Lukaku? Pogba apo Xhaka? – Arsenal-Man United, formacioni i kombinuar i derbit të javës në Ligën Premier (Foto)

Portali i njohur britanik “Goal.com” ka publikuar një formacion të kombinuar të skuadrave Arsenal dhe Manchester United, që do luajnë mes vete në derbin e javës në Ligën Premier, ku pjesë e tij është mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi.

Mbrëmja e së shtunës mbrëma në Ligën Premier do t’i ndesh mes vete dy rival të mëdhenj, me Arsenalin që i pret Djajtë e Kuq në stadiumin Emirates.

Nëse Topçinjtë duan të qëndrojnë në garë për titull, është një ndeshje që duhet me siguri ata ta fitojnë, pasi ata qëndrojnë katër pikë prapa skuadrës së Jose Mourinhos dhe tetë pas fqinjëve të Manchester City.

Arsenal me goleadë kundër Huddersfieldit (Video)
Lexo po ashtu Arsenal me goleadë kundër Huddersfieldit (Video)

Të dyja skuadrat patën përvojë pozitive në mesjavë, pasi Unitedi fitoi në udhëtim 4-2 ndaj Watfordit, ndërkohë, Arsenali fitoi ndaj Huddersfield me rezultat 5-0.

Edhe përkundër formës së lartë, Xhaka nuk u përfshi në formacionin e kombinuar nga Goal (Getty Images)

Por, cilat lojtarë në dispozicion për zgjedhje nga të dyja palët që do të bënin një formacion të kombinuar të gjykuar në formën e tyre deri më tani këtë sezon?

Manchester United fiton ndeshjen e gjashtë golave (Foto/Video)
Lexo po ashtu Manchester United fiton ndeshjen e gjashtë golave (Foto/Video)

Goal.com ka bërë zgjedhjen e tyre, ku gjashtë futbollistë vijnë nga Arsenali dhe pesë tjerë nga Manchesteri.

Disa zgjedhje duken befasuese, por portali britanik i ka gjykuar në bazë të formës së treguar, teksa vend nuk ka mundur të zë mesfushori në formë me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka.

Formacioni i Goal.com me vendosje 3-4-2-1: De Gea: Mustafi, Smalling, Koscielny; Bellerin, Ramsey, Pogba, Young; Ozil, Marial; Sanchez.  /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Bundesliga
Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Ligat tjera
Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Premier League
Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Ndërkombëtare
Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Serie A
Kalo në kategori