Pas dy humbjeve radhazi, San Antonio Spurs tani është rikthyer tek seria e fitoreve.

Skuadra nga Teksasi pasi mposhti ditë më parë Los Angeles Lakers, tani ka marrë edhe një fitore para tifozëve të vet.

Spurs triumfuan ndaj Utah Jazz 110:97 duke marrë fitoren e 13-të këtë edicion karshi 14 disfatave.

DeMare DeRozan ishte fantastik në këtë takim duke shënuar 26 pikë, tetë asistime e gjashtë kërcime.

Me lojë të mirë u dallua edhe Rudy Gay me 23 pikë si dhe Aldridge që shtoi 20 të tjera.

Donovan Mitchell ishte më efikasi tek Utah me 27 pikë e Ricky Rubio me 26 të tjera por që nuk mjaftuan për fitore.

Fitore befasuese ka shënuar Milwaukee Bucks në udhëtim tek Toronto Raptors 99:104.

Brook Lopez dhe Giannis ishin më efikasit tek mysafirët me nga 19 pikë të shënuara në këtë fitore të rëndësishme. /Telegrafi/

Rezultatet:

Toronto Raptors – Milwaukee Bucks 99:104

San Antonio Spurs – Utah Jazz 110:97

New York City – Charlotte Hornets 107:119