Samuel Umtiti nuk po merr shumë nga saga e tij e transferimit te Barcelona pavarësisht kritikave nga tifozët.

Qendërmbrojtësi ka pasur një kohë të keqe me lëndime në vitet e fundit, dhe pavarësisht se u rikthye në palestër të plotë këtë verë, ai është një nga lojtarët që është caktuar të shitet pasi Blaugranasit kërkojnë të zvogëlojë masën e tyre të pagës.

Umtiti nuk është përshtatur me përpjekjet e Barcelonës, duke refuzuar të largohet nëse nuk është për një ekip që po sfidon për një titull.

Barcelona ka më pak se dy javë që t’i shesë tre lojtarë Barcelona ka më pak se dy javë që t’i shesë tre lojtarë

Qendërmbrojtësi është i lumtur te Barcelona, ​​dhe me kontratën e tij fitimprurëse që ai fitoi disa vite më parë.

Por, disa tifozë mendojnë se ai po bën gabim duke mos u larguar, dhe se Umtiti duhet ta shikojë situatën në klub.

Samuel Umtiti largohet nga Barcelona vetëm për ndonjë top skuadër Samuel Umtiti largohet nga Barcelona vetëm për ndonjë top skuadër

Megjithëse, kjo nuk do të thotë se të gjithë tifozët ndihen kështu, dhe siç raportohet nga Mundo Deportivo , një tifoz e bëri të qartë të premten.

Është raportuar se ndërsa Umtiti po largohej nga stërvitja e Barcelonës, një tifoz bërtiti: “Ju nuk e meritoni atë që po ju bën Barcelona”.

Dhe Umtiti thuhet se iu përgjigj atij komenti duke thënë: “Mos u shqetëso, është jeta”. /Telegrafi/