Mohamed Salah ka befasuar tifozët e Liverpoolit duket thënë se ai mund të largohet klubi.

Anësori egjiptian kaloi te The Reds nga Roma në vitin 2017, duke arritur të fitonte Ligën e Kampionëve dhe tani Ligën Premier në vetën tri sezone.

Salah është pjesë e rëndësishme e Liverpoolit, ndërsa ka fituar edhe dy herë Këpucën e Artë në vitin 2018 e 2019.

Dejan Lovren, Mohamed Salah dhe Xherdan Shaqiri (Foto: Phil Noble/Pool via Getty Images/Guliver)

Egjiptiani ka arritur të shënojë 19 herë, duke arritur në shifrën e 94 golave në vetëm 151 ndeshje.

Gjatë një interviste për LA FM Colombia ai ka thënë: “Dua t’i shijojë këto ditë, pasi të ardhmen askush nuk e di se çfarë mund të ndodhë. Do shohim çfarë do të ketë”.

“Ne kemi fituar Ligën e Kampionëve, Ligën Premier dhe jam i lumtur. Të shohim çfarë do na sjell e ardhmja”, ka shtuar më tej ai.

Liverpooli ka vetëm edhe një ndeshje të mbetur për këtë edicion, e që është ajo ndaj Newcastle United që zhvillohet të dielën. /Telegrafi/