LAJMI I FUNDIT:

As Salah e as Van Dijk – zbulohet lojtari, vazhdimi i kontratës së të cilit Liverpooli do ta ketë prioritet

As Salah e as Van Dijk – zbulohet lojtari, vazhdimi i kontratës së të cilit Liverpooli do ta ketë prioritet

Liverpoolit i pëlqen ta kryejë biznesin e tyre herët, kështu që ata tashmë po mendojnë dy vjet përpara, kur kontratat e disa lojtarëve kryesorë do të skadojnë.

Marrëveshjet e Virgil van Dijk, Mohamed Salah dhe Trent Alexander-Arnold mbarojnë në vitin 2025. Dhe sipas James Pearce, klubi anglez fillimisht do të sigurojë një marrëveshje të re për mbrojtësin e krahut.

“Nga ata që u skadon kontrata në 2025, Trent Alexander-Arnold do të jetë përparësia përsa i përket marrëveshjes për një marrëveshje të re”.

Arsyeja e veçantë përse Szoboszlai zgjodhi numrin 8 te Liverpooli
Lexo po ashtu Arsyeja e veçantë përse Szoboszlai zgjodhi numrin 8 te Liverpooli

“Unë pres që kjo të adresohet në muajt e ardhshëm”, shkroi Pearce në Athletic.

Pearce shton se Thiago Alcantara dhe Joel Matip ka të ngjarë të largohen të lirë pas skadimit të kontratës në vitin 2024.

Jurgen Klopp deri më tani ka transferuar Alexis mac Allister dhe Dominik Szoboszlain, ndërsa pret të ketë edhe përforcime të tjera në këtë afat. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Karate
Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Premier League
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

NBA
Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Premier League
Kalo në kategori