LAJMI I FUNDIT:

Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund
Reklama

Imazhet satelitore shfaqin ushtarët rusët duke vizatuar silueta të bombarduesve të Kremlinit në një pistë të bazës ajrore, shkruan War Zone.

Bëhet fjalë për Tu-95MS “Bear H” që po vizatoheshin në bazën ajrore Engels, lokacion ky që është nën sulme të vazhdueshme nga ana e ukrainasve, transmeton Telegrafi.


Imazhet janë kapur nga PlanetLabs dhe i janë dhënë mediat  – ku shihen imazhe dy dimensionale në pistë, por ajo çfarë është qesharake se disa prej vizatimeve nuk ishin përfunduar dhe dukej sikur “aeroplanëve” u mungonin krahët.

Njësia e operatorëve të dronëve ukrainas që nuk po i lë “askund” vend ushtrisë së Vladimir Putinit
Lexo po ashtu Njësia e operatorëve të dronëve ukrainas që nuk po i lë “askund” vend ushtrisë së Vladimir Putinit

Ky veprim i rusëve është një dëshmi se ata janë nën presion të vazhdueshëm nga sulmet kamikaze të ukrainasve, që po u shkaktojnë humbje të mëdha në makinerinë luftarake.

Në dhjetor të vitit të kaluar, ukrainasit kishin zhvilluar një sulm me dron në bazën ajrore duke arritur të dëmtojnë aeroplanin Tupolev Tu-95 MS. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Izraeli liron 33 palestinezë të burgosur, një prej tyre rrëfen tmerrin e përjetuar

Izraeli liron 33 palestinezë të burgosur, një prej tyre rrëfen tmerrin e përjetuar

Azia
Hamasi liroi izraelitët vëlla e motër, gjatë lirimit mësuan se e ëma u është vrarë

Hamasi liroi izraelitët vëlla e motër, gjatë lirimit mësuan se e ëma u është vrarë

Azia
Pse Katari është i përfshirë

Pse Katari është i përfshirë "kaq shumë" në negociatat mes Izraelit dhe Hamasit?

Botë
Rrëfimi për pengun ruso-izraelit, i cili sipas tezës së tij “u arratis nga Hamasi, por u gjet dhe u kthye nga banorët e Gazës”

Rrëfimi për pengun ruso-izraelit, i cili sipas tezës së tij “u arratis nga Hamasi, por u gjet dhe u kthye nga banorët e Gazës”

Botë
Hamasi liroi 13-vjeçaren, por jo nënën e saj – rrëfimi i një prej familjarëve të tyre

Hamasi liroi 13-vjeçaren, por jo nënën e saj – rrëfimi i një prej familjarëve të tyre

Botë
Grupi i të drejtave të njeriut pretendon se Izraeli po “vjedh” organet nga trupat e palestinezëve

Grupi i të drejtave të njeriut pretendon se Izraeli po “vjedh” organet nga trupat e palestinezëve

Botë
Kalo në kategori